Հայաստանի գրեթե ողջ տարածքում սեպտեմբերի 11-ից սպասվում է ջերմաստիճանի նվազում 5-6 աստիճանով. Սուրենյան
Հայաստանի գրեթե ողջ տարածքում սեպտեմբերի 11-ի կեսօրից սպասվում է անձրև և ամպրոպ և ջերմաստիճանի անկում՝ սեպտեմբերի 10-ի համեմատ մոտ 5-6 աստիճանով։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը։
«Սեպտեմբերի 11-ին կեսօրից հետո սպասվում է ցիկլոնի ներթափանցում Սև ծովի շրջաններից։ Հանրապետության գրեթե ողջ տարածքում սպասվում է անձրև և ամպրոպ ու ջերմաստիճանի անկում՝ այսօրվա համեմատ մոտ 5-6 աստիճանով։ Վաղվանից սկսած՝ օրերը ո՛չ շատ շոգ կլինեն, ո՛չ էլ շատ սառը, այսինքն՝ գալիս է բոլորիս համար ամենաահաճելի եղանակը։ Մեզ բարի վայելում»,- ասել է Սուրենյանը։

С 11 сентября ожидается понижение температуры на 5-6 градусов почти на всей территории Армении
С полудня 11 сентября почти на всей территории Армении ожидаются дожди и грозы, а температура по сравнению с 10 сентября снизится примерно на 5-6 градусов.
Как передает Арменпресс, об этом сообщил заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Республики Армения Гагик Суренян.
«Ожидается проникновение циклона из причерноморских районов во второй половине дня 11 сентября. Практически на всей территории республики ожидаются дожди и грозы, а температура понизится примерно на 5-6 градусов по сравнению с сегодняшним днем. С завтрашнего дня дни будут не слишком жаркими и не слишком холодными, то есть наступает самая приятная для всех нас погода», — сказал Суренян.