Հայաստանի և Վրաստանի գլխավոր դատախազները Սինգապուրում քննարկել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, Սինգապուրի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում, 2025 թվականի սեպտեմբերի 10-ին հանդիպել է Վրաստանի գլխավոր դատախազ Գեորգի Գվարակիձեին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Գլխավոր դատախազության տարածած հաղորդագրությունից, Աննա Վարդապետյանը շնորհակալություն է հայտնել Վրաստանի գլխավոր դատախազին՝ Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի տարեկան համաժողովի շրջանակներում երկկողմ հանդիպում նախաձեռնելու համար և ընդգծել ձևավորված համագործակցության լավ ավանդույթները խորացնելու պատրաստակամությունը:
Հանդիպման ընթացքում Հայաստանի և Վրաստանի գլխավոր դատախազներն անդրադարձել են քրեական գործերով միջազգային-իրավական համագործակցության զարգացմանը, քննարկել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:
Ավդելի վաղ Դատախազությունը հայտնել էր, որ Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Սինգապուրի Հանրապետություն՝ մասնակցելու Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի (ԴՄԱ) 30-րդ տարեկան համաժողովին և Գլխավոր ժողովին, որի ընթացքում ընտրվել է Ասոցիացիայի գործադիր կոմիտեի անդամ:

Генеральные прокуроры Армении и Грузии обсудили в Сингапуре вопросы, представляющие двусторонний интерес
Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян в рамках рабочего визита в Республику Сингапур 10 сентября 2025 года встретилась с генеральным прокурором Грузии Георгием Гваракидзе.
Как сообщает “Арменпресс”, со ссылкой на пресс-релиз Генеральной прокуратуры, Анна Вардапетян поблагодарила генерального прокурора Грузии за инициативу проведения двусторонней встречи в рамках ежегодной конференции Международной ассоциации прокуроров и подчеркнула готовность к углублению добрых традиций сложившегося сотрудничества.
В ходе встречи генеральные прокуроры Армении и Грузии затронули вопросы развития международно-правового сотрудничества в области уголовных дел и обсудили ряд вопросов, представляющих взаимный интерес.
Ранее Генеральная прокуратура сообщала, что генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян отбыла в Республику Сингапур с рабочим визитом для участия в XXX Ежегодной конференции и Генеральной ассамблее Международной ассоциации прокуроров (IAPP), в ходе которой она была избрана членом Исполнительного комитета Ассоциации.