Հայաստանի և Վրաստանի գլխավոր դատախազները Սինգապուրում քննարկել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, Սինգապուրի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում, 2025 թվականի սեպտեմբերի 10-ին հանդիպել է Վրաստանի գլխավոր դատախազ Գեորգի Գվարակիձեին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Գլխավոր դատախազության տարածած հաղորդագրությունից, Աննա Վարդապետյանը շնորհակալություն է հայտնել Վրաստանի գլխավոր դատախազին՝ Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի տարեկան համաժողովի շրջանակներում երկկողմ հանդիպում նախաձեռնելու համար և ընդգծել ձևավորված համագործակցության լավ ավանդույթները խորացնելու պատրաստակամությունը:
Հանդիպման ընթացքում Հայաստանի և Վրաստանի գլխավոր դատախազներն անդրադարձել են քրեական գործերով միջազգային-իրավական համագործակցության զարգացմանը, քննարկել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:
Ավդելի վաղ Դատախազությունը հայտնել էր, որ Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Սինգապուրի Հանրապետություն՝ մասնակցելու Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի (ԴՄԱ) 30-րդ տարեկան համաժողովին և Գլխավոր ժողովին, որի ընթացքում ընտրվել է Ասոցիացիայի գործադիր կոմիտեի անդամ:

Prosecutor-General of Armenia, Anna Vardapetyan, on the sidelines of the 30th Annual Conference and General Meeting of the International Association of Prosecutors (IAP) in Singapore, met with Georgia’s Prosecutor-General, Giorgi Gvarakidze.
According to a readout released by Vardapetyan’s office, the Armenian prosecutor-general thanked her Georgian counterpart for initiating the meeting and “highlighted readiness to deepen the good traditions of cooperation.”
“During the meeting the prosecutors-general of Armenia and Georgia discussed the development of international-legal cooperation in criminal cases, and addressed a number of other matters of mutual interest,” Vardapetyan’s office said.
Vardapetyan was elected as member of the Executive Committee of the International Association of Prosecutors (IAP) on September 9.