Չինաստանը հայտարարել է ԵՄ-ի հետ տարաձայնությունները վերացնելու պատրաստակամության մասին
Չինաստանը պատրաստակամություն է հայտնել փոխգործակցել Եվրամիության հետ՝ հարաբերությունները զարգացնելու և տարաձայնությունները վերացնելու նպատակով։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդպիսի հայտարարությամբ է հանդես եկել Չինաստանի արտաքին գործերի փոխնախարար Մա Չժաոսյույը։
«Չինաստանը պատրաստ է խորացնել ռազմավարական հաղորդակցությունները ԵՄ-ի հետ, ամրապնդել փոխըմբռնումն ու վստահությունը, ընդլայնել գործընկերությունը՝ պատշաճ կերպով կարգավորելու անհամաձայնություններն ու հակասությունները և ձգտելու չին-եվրոպական հարաբերությունների զարգացման», - ասել է նա մամուլի ասուլիսում։

Китай заявил о готовности устранить разногласия с ЕС
Китай выразил готовность к сотрудничеству с Европейским союзом для развития отношений и разрешения разногласий.
Как сообщает “Арменпресс”, такое заявление сделал заместитель министра иностранных дел КНР Ма Чжаосюй.
“Китай готов углублять стратегические коммуникации с ЕС, укреплять взаимопонимание и доверие, усиливать наше партнерство, расширять взаимную открытость, надлежащим образом урегулировать трения и разногласия, стремиться к продвижению китайско-европейских отношений”, - заявил он на пресс-конференции.