Կրակոտ Ջենիֆեր Լոպեսը երևանյան մենահամերգին բազմիցս սեր խոստովանեց երկրպագուներին
Համաշխարհային ճանաչում վայելող փոփ աստղ Ջենիֆեր Լոպեսն առաջին անգամ մենահամերգով հանդես եկավ Երևանում և տոն նվիրեց ոչ միայ հայ, այլև օտարազգի հազարավոր երկրպագուներին, որոնք օգոստոսի 3-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան մարզադաշտում երգչուհու հետ հավասար կատարեցին նրա հին ու նոր երգերը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Լոպեսը Երևանում էրUp All Night համերգային շրջագայության շրջանակում և ասաց, որ երջանիկ է լինել Հայաստանում, առաջին անգամ հանդիպել տեղի երկրպագուներին: Հենց համերգի սկզբում նա խոստացավ հրաշալի երեկո նվիրել ներկաներին ու հավատարիմ մնաց խոստմանը:
Լոպեսը տարբեր մեկնաբանություններով, նոր գործիքավորմամբ ու մոտեցումներով կատարեց On the Floor, Let's Get Loud, Waiting For Tonight, Get Right, I'm Real և մի շարք այլ երգեր, տպավորեց իր շքեղ կոստյումներով, անսպառ էներգիայով, պարային շոուով և վարակեց լավ տրամադրությամբ: Նրան այդ հարցում օգնեցին բարձրակարգ երաժիշտներն ու պարային խումբը, որը Երևան էր ժամանել Լոպեսի հետ:
Հուլիսի 24-ին Ջենիֆեր Լոպեսը հյուրախաղերի ընթացքում տոնեց ծննդյան 56-ամյակը: Հենց այդ առթիվ նա կատարեց նաև Birthday երգը և ամբողջ համերգի ընթացքում պարբերաբար հիշեցրեց, որ իր տարեդարձն է եղել, և խոստովանեց, որ իրեն շատ է սիրում: Չմոռացավ ասել, որ սիրում է նաև այն մարդկանց, երկրպագուներին, որոնք գնահատում են իրեն, իր կողքին են:
Մինչ վերջին՝ Free երգը կատարելը Լոպեսն ընդգծեց, որ երևանյան երեկոն հավերժ կհիշի: «Երախտապարտ եմ իմ երաժիշտներին, պարողներին, իմ ամբողջ անձնակազմին, որոնց միջոցով կարողացանք ձեզ նվիրել այս երեկոն: Ես չեմ սիրում խորհուրդներ տալ, սակայն մի բան շատ եմ ցանկանում ասել՝ զբաղվեք նրանով, ինչը ձեզ դուր է գալիս, պահպանեք այն մարդկանց, որոնց սիրում եք, որովհետև ես հավատում եմ, որ մենք երջանիկ ենք նրանց շնորհիվ և այն ազատության, որն ունենք: Մաղթում եմ՝ դուք այնքան ազատ զգաք ձեզ ու երջանիկ, որքան ես եմ ինձ այսօր զգում ձեր շնորհիվ: Անչափ շնորհակալ եմ, Հայաստան: Պարզապես ազատ եղեք»,-եզրափակեց երգչուհին:
Նախքան բեմից հեռանալը Ջենիֆեր Լոպեսը իջավ ներքև, լուսանկարվեց երկրպագուների հետ, վերցրեց իր համար նախատեսված ծաղիկներն ու անմոռանալի դարձրեց իր հետ հանդիպումը:
Ավելի վաղ համերգի կազմակերպչական աշխատանքներն իրականացնող «Դոպինգ սփեյս» ընկերությունը հայտնել էր, որ Լոպեսի մենահամերգի մասնակիցներից 15 հազարը արտերկրից են ժամանել, ինչ արդյունքում երևանյան հյուրանոցներում գրեթե տեղ չի եղել: Երկրպագուներից շատերը հյուրընկալվել են Ծաղկաձորի, Սևանի հյուրանոցներում:

Пылкая Дженнифер Лопес на сольном концерте в Ереване неоднократно признавалась поклонникам в любви
Всемирно известная поп-звезда Дженнифер Лопес впервые выступила с сольным концертом в Ереване, подарив праздник тысячам поклонников не только из Армении, но и из-за рубежа, которые 3 августа на стадионе им. Вазгена Саркисяна наравне с певицей исполняли ее старые и новые хиты.
Как сообщает “Арменпресс”, Лопес посетила Ереван в рамках концертного тура Up All Night. Она призналась, что рада побывать в Армении и впервые встретиться со своими здешними поклонниками. Начав концерт, она пообещала подарить зрителям прекрасный вечер и сдержала своё обещание.
Дженифер Лопес исполнила On the Floor, Let's Get Loud, Waiting For Tonight, Get Right, I'm Real и ряд других песен в иных интерпретациях и аранжировках, впечатляя своими роскошными костюмами, неиссякаемой энергией, танцевальным мастерством и заряжая хорошим настроением. В этом ей помогали высококлассные музыканты и танцевальная группа, приехавшая в Ереван вместе с Лопес.
24 июля в рамках тура Дженнифер Лопес отметила свое 56-летие. В тот день она исполнила песню Birthday и на протяжении всего концерта периодически напоминала о своём Дне рождения и признавалась, что очень любит его. Она не забывала говорить и о своей любви к людям, фанатам, которые ценят ее и всегда вместе с ней.
Перед исполнением последней песни “Free” Лопес подчеркнула, что ереванский вечер запомнится ей навсегда. “Я благодарна своим музыкантам, танцорам, всей своей команде, благодаря которым мы смогли подарить вам этот вечер. Я не люблю давать советы, но очень хочу сказать одно: занимайтесь тем, что вам нравится, поддерживайте людей, которых вы любите, потому что я верю, что мы счастливы благодаря им и той свободе, которая у нас есть, желаю вам чувствовать себя такими же свободными и счастливыми, как я. Просто будьте свободны”, - заключила певица.
Перед тем, как покинуть сцену, Дженнифер Лопес спустилась вниз, фотографировалась с поклонниками, принимала цветы и сделала встречу незабываемой.
Ранее компания “Doping Space”, организовавшая концерт, сообщила, что из-за рубежа на концерт Дженифер Лопес приехали 15 000 ее поклонников, и ереванские отели практически полностью были заполнены. Многим поклонникам пришлось разместиться в отелях Цахкадзора и Севана.