Պապիկյանը շնորհավորել է իր գործընկերոջը Չինաստանի Ժողովրդական ազատագրական բանակի կազմավորման 98-րդ տարեդարձի առթիվ
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը շնորհավորել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության պաշտպանության նախարար, ծովակալ Դուն Ցզյունին՝ Չինաստանի Ժողովրդական ազատագրական բանակի կազմավորման 98-րդ տարեդարձի կապակցությամբ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Սուրեն Պապիկյանը նշել է X- իր միկրոբլոգում կատարած գրառման մեջ։
«Իմ ջերմ շնորհավորանքներն եմ հղում Ձեզ և Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության ժողովրդական ազատագրական բանակին՝ կազմավորման 98-րդ տարեդարձի կապակցությամբ: Վստահ եմ, որ պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի ու Չինաստանի միջև հաստատված գործընկերության մթնոլորտը կշարունակի ծառայել մեր երկու երկրների ընդհանուր շահերին»,- գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարը։

Министр обороны Армении поздравил китайского коллегу с 98-й годовщиной формирования Народно-освободительной армии Китая
Министр обороны Республики Армения Сурен Папикян поздравил министра обороны Китайской Народной Республики адмирала Дун Цзюня с 98-й годовщиной формирования Народно-освободительной армии Китая.
Как сообщает “Арменпресс”, Сурен Папикян написал об этом в своем микроблоге в X.
“Сердечно поздравляю Вас и Народно-освободительную армию Китайской Народной Республики с 98-й годовщиной ее основания. Уверен, что сложившаяся между Арменией и Китаем атмосфера партнерства в оборонной сфере и впредь будет служить общим интересам наших двух стран”, - написал министр обороны.