ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է «Save Armenia» հուդայա-քրիստոնեական միության պատվիրակությանը
Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հուլիսի 30-ին ընդունել է «Save Armenia» հուդայա-քրիստոնեական միության պատվիրակությանը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Արմեն Գրիգորյանը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և կարևորել այն ՀՀ-ԱՄՆ հարաբերությունների հետագա զարգացման տեսանկյունից՝ մատնանշելով հնարավոր համագործակցության ուղիները՝ սկսած առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացումից ու էներգետիկ ոլորտի բազմազանեցումից մինչև պաշտպանական ոլորտում հնարավոր համագործակցություն:
Հանդիպմանն ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները և վերահաստատել Հարավային Կովկասում կայունության և խաղաղության ամրապնդմանն ուղղված ՀՀ կառավարության հանձնառությունն ու ջանքերը:
Հարց ու պատասխանի ընթացքում Ա.Գրիգորյանը ներկայացրել է ՀՀ կառավարության կողմից առաջ քաշված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը և ընդգծել դրա կարևորությունը՝ որպես տարածաշրջանային կայունությանն ու տնտեսական զարգացմանը նպաստող գործոն:

Secretary of Security Council meets with Save Armenia Judeo-Christian Alliance delegation
Secretary of the Security Council Armen Grigoryan has held a meeting with a delegation from the Save Armenia Judeo-Christian Alliance.
Grigoryan welcomed the delegation’s visit and highlighted it in terms of developing the Armenia-United States relations, outlining the possible cooperation directions ranging from the development of trade-economic ties to diversification of energy sector and possible cooperation in defense, Grigoryan’s office said in a press release.
Secretary Grigoryan presented the latest developments in the Armenia-Azerbaijan normalization process and reiterated the Armenian government’s commitment and efforts toward strengthening the stability and peace in South Caucasus.
The delegation was also briefed about the Armenian government’s Crossroads of Peace project. Grigoryan emphasized the project’s significance as a factor conducive to regional stability and economic development.