Փարիզում կայացել է Եվրոպայի հայ երիտասարդության առաջին ֆորումը
Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Արման Խաչատրյանը մասնակցել է Փարիզի 16-րդ շրջանի քաղաքապետարանում անցկացված Եվրոպայի հայ երիտասարդության առաջին ֆորումին (Forum Européen de la jeunesse arménienne) և հանդես եկել բացման խոսքով։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանությունը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում տեղեկացնում է, որ միջոցառմանը ներկա են եղել նաև Սփյուռքի հարցերով գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը, Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավոր Ֆրանսուա-Քսավիե Բելամին, Փարիզի 16-րդ շրջանի քաղաքապետ Ժերեմի Ռեդլերը, Իլ-դը-Ֆրանս ռեգիոնի փոխնախագահ Պատրիկ Կարամը, սենատոր Ֆրանսիզ Սպիզները և այլ հյուրեր։
Ֆորումին որպես բանախոսներ հանդես են եկել փաստաբան Ֆրանսուա Դևեջյանը, քաղաքագետ Կայծ Մինասյանը և Ֆրանսիայի Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարարության Հայաստան-Ֆրանսիա ծրագրերի համակարգող Ֆլորանս Պրովանդիեն։

Во Франции прошел первый Европейский армянский молодежный форум
Посол Армении во Франции Арман Хачатрян принял участие в первом Европейском армянском молодежном форуме (Forum Européen de la jeunesse arménienne), который прошел в 16-м округе Парижа.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе посольства Армении во Франции, в мероприятии также приняли участие главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян, депутат Европейского парламента Франсуа-Ксавье Беллами, мэр 16-го округа Парижа Жереми Редлер, вице-президент региона Иль-де-Франс Патрик Карам, сенатор Франсуа Спизнер и другие гости.
С докладами на форуме выступили юрист Франсуа Деведжян, политолог Кайц Минасян и координатор программ Армения-Франция МИД Франции Флоранс Провандье.