ԱԳ նախարար Միրզոյանի պաշտոնական այցը Չինաստան եզրափակվել է ՀՀ դեսպանությունում աշխատանքային քննարկմամբ
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի պաշտոնական այցը Չինաստան եզրափակվել է Պեկինում ՀՀ դեսպանությունում աշխատանքային քննարկմամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից։
«Այցը նշանավորվեց արդյունավետ քննարկումներով և համաձայնություններով, որոնք նոր կարևոր հեռանկարներ են բացում Հայաստանի և Չինաստանի միջև գործընկերության խորացման ուղղությամբ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Официальный визит главы МИД Армении в КНР завершился рабочим обсуждением в посольстве Армении в Пекине
Официальный визит министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна в Китай завершился рабочим обсуждением в посольстве Армении в Пекине.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, визит ознаменовался продуктивными обсуждениями и договоренностями, открывающими новые важные перспективы для углубления партнерства между Арменией и Китаем.