ԱԳ նախարար Միրզոյանի պաշտոնական այցը Չինաստան եզրափակվել է ՀՀ դեսպանությունում աշխատանքային քննարկմամբ
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի պաշտոնական այցը Չինաստան եզրափակվել է Պեկինում ՀՀ դեսպանությունում աշխատանքային քննարկմամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից։
«Այցը նշանավորվեց արդյունավետ քննարկումներով և համաձայնություններով, որոնք նոր կարևոր հեռանկարներ են բացում Հայաստանի և Չինաստանի միջև գործընկերության խորացման ուղղությամբ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

FM Mirzoyan's official visit to China concludes with working discussion at Armenian Embassy in Beijing
The official visit of Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan to China concluded with a working discussion at the Embassy of Armenia in Beijing, the Armenian Foreign Ministry has said in a statement.
"The visit was marked by productive discussions and agreements, opening new important prospects for deepening the partnership between Armenia and China,'' reads the statement.