Խուդաթյանը և Դունկանը հայտնել են ատոմային էներգետիկայի ոլորտում ՀՀ-ԱՄՆ համագործակցությունը խորացնելու պատրաստակամություն
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանը հունիսի 4-ին ընդունել է ԱՄՆ Էներգետիկայի դեպարտամենտի միջազգային միջուկային քաղաքականության հարցով փոխքարտուղարի տեղակալ Ալեշիա Դունկանի գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում էր ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունից, Դավիթ Խուդաթյանը ողջունել հյուրերին և շնորհակալություն հայտնել ԱՄՆ կառավարությանը, հատկապես Հայաստանի էներգետիկայի բնագավառին ցուցաբերած շարունակական աջակցության համար։
Նախարարը շնորհակալություն է հայտնել նաև օրերս ԱՄՆ կառավարության ֆինանսավորմամբ Հայկական ԱԷԿ-ում տեղադրված վարժասարքի համար։
Ըստ աղբյուրի՝ Դավիթ Խուդաթյանը բարձր է գնահատել ամերիկյան կողմի հետ ատոմային էներգետիկայի բնագավառում ծավալված համագործակցությունը։  Կողմերը հայտնել են հետագա համագործակցությունը խորացնելու երկուստեք պատրաստակամություն։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են ԱՄՆ-ի հետ էներգետիկ ոլորտում համագործակցության և Խաղաղ միջուկային էներգիայի օգտագործման ոլորտում համագործակցության շրջանակին վերաբերող մի շարք հարցեր։

Министр территориального управления и инфраструктур Армении и представитель министерства энергетики США обсудили сотрудничество в сфере мирного атома
Министр территориального управления и инфраструктур Армении Давид Худатян принял заместителя помощника секретаря по международному сотрудничеству  Управления ядерной энергии министерства энергетики США Алешию Дункан (Aleshia Duncan) и возглавляемую ею делегацию. В составе делегации была также посол США в Армении Кристина Квинн.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства, Давид Худатян приветствовал гостей и поблагодарил правительство США, особенно за постоянную поддержку энергетического сектора Армении.
Министр также выразил благодарность за тренажер, недавно установленный на Армянской АЭС при финансовой поддержке правительства США.
Давид Худатян высоко оценил сотрудничество с американской стороной в сфере атомной энергетики. Стороны выразили обоюдную готовность к углублению дальнейшего сотрудничества.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, связанных с сотрудничеством с США в сфере энергетики, а также рамками сотрудничества в сфере мирного атома.