Հայաստանում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ. օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի
Հայաստանում մայիսի 24-ի ցերեկը, 25-ի և 27-ի կեսօրից հետո, 28-29-ի գիշերը և կեսօրից հետո՝ առանձին շրջաններում, սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոն»-ից, նշելով, որ մայիսի 26-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ արևմտյան՝ 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վ արագությամբ։
Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի։
Երևանում մայիսի 24-ի կեսօրից հետո քաղաքի առանձին հատվածներում՝ հնարավոր է , 27-ի երեկոյան, 28-29-ի գիշերը և կեսօրից հետո՝ սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ քամու ուժգնացում՝ 13-15 մ/վ արագությամբ։ Մայիսի 25-26-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

В Армении ожидаются кратковременные дожди и грозы. Температура воздуха существенно не изменится
Днем 24 мая, днем ​​25 и 27 мая, а также в ночь на 28 мая и 29 мая днем ​​в отдельных регионах в Армении ожидаются кратковременные дожди с грозами.
Об этом Арменпресс сообщили в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, отметив, что 26 мая осадков не ожидается.
Ветер западный - 2-5 м/с, во время гроз ожидаются порывы до 17-20 м/с.
В Ереване днем ​​24 мая в отдельных районах города возможны осадки в виде дождя, вечером 27-го, ночью и днем ​​28-29-го ожидаются кратковременные дожди с грозами, во время гроз порывы ветра достигнут 13-15 м/с. 25-26 мая осадков не ожидается.