ՀՀ ՆԳՆ-ն մանրամասներ է ներկայացրել Երևանի Սիլվա Կապուտիկյանի փողոցում տեղի ունեցած պատահարի վերաբերյալ
Երևանի Սիլվա Կապուտիկյան փողոցում մայիսի 19-ին տեղի ունեցած պատահարի հետևանքով դեպքի վայր են մեկնել ոստիկանական փրկարար ծառայության ուժեր, նաև՝ 4 մարտական հաշվարկ և իրականացված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ բետոնախառնիչը հետընթացով բախվել է ճամփեզրի աջ հատվածում տեղակայված գազատար խողովակի սյանը, բռնկվել է հրդեհ։
«Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում այս մասին հայտնեց ՀՀ ներքին գործերի նախարարի խոսնակի տեղակալ Մարտուն Սիմոնյանը։ Նա հավելեց՝ հնչել է պայթյուն, հարևանությամբ կայանված երեք մարդատար տրանսպորտային միջոցներն ամբողջությամբ այրվել են։ Բետոնախառնիչը կողաշրջվել է և ևս այրվել է։
«Վարորդին հաջողվել է դուրս գալ մեքենայից ու մարմնական վնասներ չստանալ։ Այս պահին նախնական տվյալներով՝ պատահարի հետևանքը միայն նյութական է։ 16։50-ին հրդեհը մարվել է։ Հանգամանքները պարզվում են։ Հարկ եղած դեպքում լրացուցիչ տեղեկություններ կտրամադրվեն»,-նշեց Սիմոնյանը։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ մայիսի 19-ին Ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ Երևանի Սիլվա Կապուտիկյան փողոցում չորս մեքենաներ են բախվել իրար, և հրդեհի նշաններ կան։

МВД представило подробности аварии в Ереване
В результате ДТП, произошедшего 19 мая на улице Сильвы Капутикян в Ереване, на место происшествия были направлены силы Спасательной службы полиции и 4 пожарных расчета. В результате принятых мер было установлено, что бетономешалка столкнулась с газовой трубой, расположенной с правой стороны дороги, что привело к пожару.
Об этом в беседе с корр. Арменпресс сказал заместитель пресс-секретаря министра внутренних дел Армении Мартун Симонян. Он добавил, что произошел взрыв, и три припаркованных поблизости легковых автомобиля полностью сгорели. Бетономешалка перевернулась и также загорелась.
«Водителю удалось выбраться из машины, он не пострадал. На данный момент, по предварительным данным, последствия ДТП носят лишь материальный характер. Пожар был потушен в 16:50. Обстоятельства выясняются. При необходимости будет предоставлена ​​дополнительная информация», — отметил Симонян.