Դատախազությունը պահանջում է «Սևքարի անտառտնտեսություն» մասնաճյուղի նախկին տնօրենից բռնագանձել անշարժ գույքեր և դրամական միջոցներ
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Գլխավոր դատախազությունից հայտնում են, որ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ «Հայանտառ» ՊՈԱԿ–ի «Սևքարի անտառտնտեսություն» մասնաճյուղի նախկին տնօրեն Աշոտ Երիցյանից և նրա հետ փոխկապակցված անձից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• 6 անշարժ գույք՝ Երևանում և Տավուշի մարզում
• 1 տրանսպորտային միջոց
• 2 իրավաբանական անձում մասնակցության իրավունք
• 98 միլիոն 482 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի եկամտի մնացորդ
• 20 միլիոն 597 հազար դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել:

Генпрокуратура требует от экс-директора филиала “Лесное хозяйство Севкара” конфисковать несколько объектов недвижимости и денежную сумму
Антикоррупционный суд принял к рассмотрению очередной иск генеральной прокуратуры о конфискации имущества незаконного происхождения.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе генпрокуратуры, управление по конфискации незаконного имущества генеральной прокуратуры обратилось в суд с ходатайством о конфискации у бывшего бывшего директора филиала “Лесное хозяйство Севкара” ГНКО “Армлес” Ашота Ерицяна и аффилированных с ним лиц в пользу Республики Армения:
- 6 единиц недвижимого имущества в Ереване и Тавушской области,
- 1 транспортное средство,
- право на участие в 2 юридических лицах,
- 98 млн 482 тыс драмов как остаток незаконных доходов,
- 20 млн 597 тыс драмов в качестве суммы денежных средств, не обоснованных законными доходами, имеющих незаконное происхождение и переведенных добросовестными приобретателями или не идентифицированных.