ՀՀ ԲՏԱ նախարարը շնորհավորել է լրագրողներին Մամուլի ազատության միջազգային օրվա կապակցությամբ
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մամուլի ազատության միջազգային օրվա կապակցությամբ՝ նշելով, որ տեխնոլոգիաները զարգանում են արագ, բայց նույնիսկ արհեստական բանականությունը դեռ չի կարող փոխարինել լրագրողի վերլուծական հայացքը, սուր հարցերը ու փաստը ստուգելու համառությունը։
«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունից։
ՀՀ ԲՏԱ նախարարի ուղերձում նշված է. «Սիրելի՛ լրագրողներ. Մամուլի ազատության միջազգային օրվա կապակցությամբ շնորհավորում եմ ձեզ՝ ձեր նվիրված աշխատանքի համար։
Ժամանակակից աշխարհում, որտեղ տեղեկատվությունը շարժիչ ուժ է, դուք՝ լրագրողներդ, հանդիսանում եք հասարակության զարկերակը պահող իրական հենասյունը։
Տեխնոլոգիաները զարգանում են արագ, բայց նույնիսկ արհեստական բանականությունը դեռ չի կարող փոխարինել լրագրողի վերլուծական հայացքը, սուր հարցերը ու փաստը ստուգելու համառությունը։
Ձեր հետևողական աշխատանքի շնորհիվ մեր քաղաքացիները հնարավորություն ունեն տեղեկացված լինելու տեղական և միջազգային իրադարձություններից մինչև տեխնոլոգիական զարգացումներին։
Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հավատում է թափանցիկության, երկխոսության և տեղեկացված հասարակություն ձևավորելու կարևորությանը։ Այս ճանապարհին մենք ձեզ դիտարկում ենք որպես գործընկերներ, որոնց կարծիքն ու քննադատությունը անհրաժեշտ են ոլորտի զարգացման համար։
Շնորհակալ եմ ձեր հետևողականության, պրոֆեսիոնալիզմի ու նաև տեխնոլոգիական թեմաների հանդեպ հետաքրքրության համար։ Թող ձեր խոսքը միշտ հնչի ազատ ու վստահ»։

Министр ВТП РА поздравил журналистов с Всемирным днем ​​свободы печати
Министр высокотехнологической промышленности РА Мхитар Айрапетян направил поздравительное послание по случаю Всемирного дня свободы печати, отметив, что технологии развиваются стремительно, но даже искусственный интеллект пока не может заменить аналитическую точку зрения журналиста, острые вопросы и настойчивость в проверке фактов.
Об этом Арменпресс сообщили в Министерстве высокотехнологической промышленности Республики Армения.
В послании министра ВТП РА говорится: «Дорогие журналисты! По случаю Всемирного дня свободы печати поздравляю вас за вашу преданную работу.
В современном мире, где информация является движущей силой, вы, журналисты, являетесь настоящей опорой, которая держит руку на пульсе общества.
Технологии стремительно развиваются, но даже искусственный интеллект пока не может заменить журналисту аналитический взгляд, острые вопросы и настойчивость в проверке фактов.
Благодаря вашей последовательной работе наши граждане имеют возможность быть в курсе всего: от местных и международных событий до технологических разработок.
Министерство высокотехнологической промышленности убеждено в важности построения прозрачности, диалога и информированного общества. На этом пути мы рассматриваем вас как партнеров, чьи мнения и критика необходимы для развития сектора.
Благодарю вас за последовательность, профессионализм и интерес к технологическим темам. Пусть ваше слово всегда звучит свободно и уверенно».