ՀՀ ԱԳՆ-ն ցավակցություն է հայտնել Իրանում ողբերգական պայթյունից զոհվածների հարազատներին ու երկրի կառավարությանը
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը ցավակցություն է հայտնել Իրանի Բենդեր Աբաս քաղաքի նավահանգստում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհվածների հարազատներին և երկրի կառավարությանը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ՀՀ ԱԳՆ-ն գրառում է կատարել X-ի միկրոբլոգում:
«Խորապես վշտացած ենք Բենդեր Աբաս քաղաքում տեղի ունեցած ողբերգական պայթյունից, որը բազմաթիվ զոհերի պատճառ է դարձել։ Մեր խորին ցավակցությունն ենք հայտնում Իրանի կառավարությանը և բարեկամ ժողովրդին, ինչպես նաև զոհվածների ընտանիքներին և հարազատներին: Տուժածներին՝ շուտափույթ ապաքինում»,- ասված է գրառման մեջ:

МИД Армении выразил соболезнования семьям погибших в результате трагического взрыва в Иране и правительству страны
Министерство иностранных дел Республики Армения выразило соболезнования родным и близким погибших в результате взрыва в порту Бендер-Аббас в Иране и правительству страны.
Как передает Арменпресс, об этом говорится в записи МИД РА в микроблоге Х.
«Мы глубоко опечалены трагическим взрывом в городе Бендер-Аббас, в результате которого погибло много людей. Мы выражаем глубочайшие соболезнования правительству и дружественному народу Ирана, а также семьям и близким погибших. Желаем скорейшего выздоровления пострадавшим», — говорится в записи.