Բացահայտվել է ապօրինի թմրաշրջանառության հերթական դեպքը. երկու անձ ձերբակալվել է
Քրեական ոստիկանության թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի վարչության ծառայողները, իրացնելով ստացած օպերատիվ տվյալները, մայրաքաղաքի Եկմալյան փողոցում, ապօրինի թմրամիջոց ձեռք բերելու, պահելու և իրացնելու հիմնավոր կասկածանքով ձերբակալել ու Համայնքային ոստիկանության Կենտրոնական բաժին են տեղափոխել 39-ամյա մի տղամարդու։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնում են ՀՀ ՆԳՆ հանրային հաղորդակցության և իրազեկման վարչությունից ՝ նշելով, որ անձնական խուզարկությամբ նրա մոտ հայտնաբերվել է մեթամֆետամինի նմանվող զանգված:
Ըստ վարչության՝ պարզվել է, որ տղամարդուն թմրամիջոցն իրացրել է 47-ամյա մի տղամարդ։
Հետագա միջոցառումներով նա հայտնաբերվել է մայրաքաղաքի Պարոնյան փողոցում, ձերբակալվել և իր «Կիա» մակնիշի ավտոմեքենայով հանդերձ տեղափոխվել Կենտրոնական բաժին: Նրա անձնական խուզարկությամբ հայտնաբերվել են բյուրեղանման և դեղնականաչավուն զանգվածներով փաթեթներ, որոնք, ըստ տղամարդու, մեթամֆետամին և մարիխուանա են:
Նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում դատարանի որոշմամբ խուզարկություն է կատարվել 47-ամյա տղամարդու բնակարանում։ Հայտնաբերվել են 4,64 գրամ մեթամֆետամինի և 12,26 գրամ մարիխուանայի նմանվող զանգվածներ:

Раскрыт очередной случай незаконного оборота наркотиков: два человека задержаны
Сотрудники Управления по борьбе с незаконным оборотом наркотиков Уголовной полиции на основании полученной оперативной информации задержали на улице Екмаляна в столице 39-летнего мужчину по обоснованному подозрению в приобретении, хранении и сбыте запрещенных наркотиков и доставили его в Центральный отдел Общинной полиции.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Управление по связям с общественностью и пропаганде МВД РА, отметив, что при личном досмотре у задержанного обнаружена масса, похожая на метамфетамин.
По данным ведомства, установлено, что наркотики мужчине продал 47-летний мужчина.
После проведения дополнительных мероприятий он был обнаружен на улице Пароняна, задержан и доставлен в Центральное управление вместе с его автомобилем Kia. При личном досмотре тела были обнаружены пакеты с кристаллическими и желтовато-зелеными веществами, которые, по словам мужчины, являются метамфетамином и марихуаной.
В рамках возбужденного уголовного дела по постановлению суда в квартире 47-летнего мужчины был проведен обыск. У него обнаружено 4,64 грамма метамфетамина и 12,26 грамма веществ, похожих на марихуану.