ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդականը հեռախոսազրույց է ունեցել ռուսաստանցի գործընկերոջ հետ
ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Մայք Ուոլցը հայտնել է, որ հեռախոսազրույց է ունեցել ռուսաստանցի իր գործընկերոջ հետ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ինչպես փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը, այս մասին նա տեղեկացրել է լրագրողների հետ հանդիպմանը՝ հավելելով, որ շուտով հեռախոսազրույց կունենա նաև Ուկրաինայի պաշտոնյաների հետ:
«Մաքոքային դիվանագիտությունը բարդ է, դժվար է, բայց մենք բոլոր մակարդակներում հետ ու առաջ ենք շարժվում՝ ձգտելով երկու կողմերից  հրադադարի հաստատմանն ու  այս պատերազմին վերջ դնելուն», - ասել է Ուոլցը՝ անդրադառնալով Մոսկվայի և Կիևի հետ երկխոսության ուղղությամբ Վաշինգտոնի ջանքերին։

Помощник президента США по нацбезопасности сообщил о телефонном разговоре с российским коллегой
Помощник президента США по национальной безопасности Майк Уолтц сообщил, что провел разговор по телефону с коллегой в России.
Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, он также уточнил, что в ближайшее время проведет телефонную беседу с должностными лицами в Украине.
"Челночная дипломатия сложна, трудна, однако мы на всех уровнях двигаемся туда и обратно, добиваясь от обеих сторон прекращения огня и окончания этой войны", - сказал Уолтц журналистам в Белом доме, говоря об усилиях Вашингтона в диалогах с Москвой и Киевом.
Советник американского лидера заявил, что не обсуждал вопрос о военной помощи Запада Украине в нынешнем разговоре с российским коллегой. Он оставил без ответа вопрос о том, можно ли доверять России на переговорах о прекращении российско-украинской войны.