4 մլն 664 հազ. 972 դրամ՝ ՔայլՏեք-ին․ «Մի դրամի ուժի» մարտ ամսվա շահառուն Հերոսների վերականգնողական քաղաքն է
4 մլն 664 հազ. 972 դրամ․ սա մի դրամի ուժի փետրվար ամսվա արդյունքն է, որն ուղղվեց «ՔայլՏեք» ընկերության տեղաշարժի մատչելի լուծումներ առաջարկող նոր ծրագրին։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Իդրամից և IDBank-ից, շնորհիվ նոր սարքավորումների, հաշմանդամություն ունեցող թվով 8 շահառու այսուհետ կունենան հնարավորություն հեշտությամբ բարձրանալ և իջնել ցանկացած աստիճանասանդուղքով։
Իսկ մարտին հավաքված մի դրամներն ուղղվելու են «Հերոսների վերականգնողական քաղաք» հոգեկան առողջության կենտրոնին, որի նպատակն է ապահովել պատերազմի մասնակից անձանց և նրանց ընտանիքների անդամների հոգեկան և սոցիալական վերականգնումն ու բարելավումը։
Իդրամի և IDBank-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը նշում է․ «Պատերազմից հետո մեր հասարակությունը մեծ ցնցումներ ապրեց, և տեղի ունեցածի հետ համակերպվելը հատկապես դժվար էր ռազմադաշտից վերադարձածների համար։ Մեր տղաների ու նրանց հարազատների հոգեկան առողջության վերականգնման նպատակով գործող այս կենտրոնը ճիշտ ժամանակին ստեղծվեց։ Վստահ ենք, որ անելիքների մեծ մասը դեռ առջևում է, ու մենք ականատեսն ենք լինելու կենտրոնի շնորհիվ կյանքին լավատեսորեն նայող մեր հերոսների նոր հաջողություններին»։
«Հերոսների վերականգնողական քաղաք» նախագծի հիմնադիր Սուրեն Արեենցը նշում է՝ «Մի դրամի ուժի» հետ սա երկրորդ համագործակցությունն  է․ 2023-ին ևս IDBank և Idram ընկերությունների հետ միասին կենտրոնն ապահովել է տղաների վերականգնողական մի շարք թերապիաներ․ «Բայց այստեղ ոչ միայն ֆինանսական աջակցությունն է կարևոր, այլ հենց այն խորհուրդը, որ «Մի դրամի ուժն» է կրում․ այո, հնարավոր է անել մեծ գործեր ընդամենը մեկ դրամով, եթե այդ մեկ դրամները մեկտեղվում են։ Սա միանշանակ հավատ ու հույս է ներշնչում»,- նշում է Սուրեն Արեենցը։
«Մի դրամի ուժի» բարի գործերին մասնակից դառնալու համար ընդամենը Ձեր բոլոր վճարումները կատարեք Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am և banking.idram.am առցանց հարթակներով, Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով, և Ձեր յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն կարևոր ծրագրերին։

4 664 972 драмов в пользу Qayltech: бенефициаром Сила одного драма в марте стал Реабилитационный город героев
4 664 972 драмa - результат программы «Сила одного драма» в феврале. Эти средства были направлены на новую программу компании «QaylTech», предоставляющей доступные мобильные решения для передвижения. Благодаря новому оборудованию восемь бенефициаров с ограниченными возможностями теперь смогут без труда подниматься и спускаться по любой лестнице.
А средства, собранные в марте, будут направлены в центр психологической реабилитации «Реабилитационный город героев», который занимается восстановлением психического здоровья, социальной адаптацией и оздоровлением ветеранов войн и их семей.
Руководитель отдела по коммуникациям и программам социальной ответственности Idram и IDBank, Татевик Вардеванян отмечает: «После войны наше общество пережило серьезные потрясения, и особенно сложно пришлось тем, кто вернулся с поля боя. Центр, созданный для восстановления психического здоровья наших героев и их близких, появился в самый нужный момент. Мы уверены, что впереди еще много работы, и будем свидетелями новых достижений наших героев, которые, благодаря поддержке центра будут более оптимистично смотреть на жизнь».
По словам основателя проекта «Реабилитационный город героев» Сурена Ареенца, это уже второе сотрудничество с инициативой «Сила одного драма». В 2023 году, совместно с IDBank и Idram, центр провел серию реабилитационных процедур для ребят. «Но здесь важна не только финансовая поддержка, но и сам смысл, который несет в себе «Сила одного драма»: да, можно совершать великие дела, если объединить даже такие, казалось бы, малые вклады. Это действительно вселяет веру и надежду», — подчеркивает Сурен Ареенц.
Чтобы присоединиться к добрым делам «Силы одного драма», многого не требуется. Просто совершайте все Ваши платежи с помощью приложения Idram&IDBank, онлайн-платформ IDBanking.am, banking.idram.am, через терминалы Idram и IDBank, и за каждый Ваш платеж компании пожертвуют один драм на реализацию важных программ и инициатив.