4 մլն 664 հազ. 972 դրամ՝ ՔայլՏեք-ին․ «Մի դրամի ուժի» մարտ ամսվա շահառուն Հերոսների վերականգնողական քաղաքն է
4 մլն 664 հազ. 972 դրամ․ սա մի դրամի ուժի փետրվար ամսվա արդյունքն է, որն ուղղվեց «ՔայլՏեք» ընկերության տեղաշարժի մատչելի լուծումներ առաջարկող նոր ծրագրին։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Իդրամից և IDBank-ից, շնորհիվ նոր սարքավորումների, հաշմանդամություն ունեցող թվով 8 շահառու այսուհետ կունենան հնարավորություն հեշտությամբ բարձրանալ և իջնել ցանկացած աստիճանասանդուղքով։
Իսկ մարտին հավաքված մի դրամներն ուղղվելու են «Հերոսների վերականգնողական քաղաք» հոգեկան առողջության կենտրոնին, որի նպատակն է ապահովել պատերազմի մասնակից անձանց և նրանց ընտանիքների անդամների հոգեկան և սոցիալական վերականգնումն ու բարելավումը։
Իդրամի և IDBank-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը նշում է․ «Պատերազմից հետո մեր հասարակությունը մեծ ցնցումներ ապրեց, և տեղի ունեցածի հետ համակերպվելը հատկապես դժվար էր ռազմադաշտից վերադարձածների համար։ Մեր տղաների ու նրանց հարազատների հոգեկան առողջության վերականգնման նպատակով գործող այս կենտրոնը ճիշտ ժամանակին ստեղծվեց։ Վստահ ենք, որ անելիքների մեծ մասը դեռ առջևում է, ու մենք ականատեսն ենք լինելու կենտրոնի շնորհիվ կյանքին լավատեսորեն նայող մեր հերոսների նոր հաջողություններին»։
«Հերոսների վերականգնողական քաղաք» նախագծի հիմնադիր Սուրեն Արեենցը նշում է՝ «Մի դրամի ուժի» հետ սա երկրորդ համագործակցությունն  է․ 2023-ին ևս IDBank և Idram ընկերությունների հետ միասին կենտրոնն ապահովել է տղաների վերականգնողական մի շարք թերապիաներ․ «Բայց այստեղ ոչ միայն ֆինանսական աջակցությունն է կարևոր, այլ հենց այն խորհուրդը, որ «Մի դրամի ուժն» է կրում․ այո, հնարավոր է անել մեծ գործեր ընդամենը մեկ դրամով, եթե այդ մեկ դրամները մեկտեղվում են։ Սա միանշանակ հավատ ու հույս է ներշնչում»,- նշում է Սուրեն Արեենցը։
«Մի դրամի ուժի» բարի գործերին մասնակից դառնալու համար ընդամենը Ձեր բոլոր վճարումները կատարեք Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am և banking.idram.am առցանց հարթակներով, Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով, և Ձեր յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն կարևոր ծրագրերին։

4,664,972 AMD to QaylTech. The beneficiary of The Power of One Dram for March is the Heroes Rehabilitation City
4,664,972 AMD – this is the impact of “The Power of One Dram” in February. The funds were directed toward a new program by “QaylTech”, which provides innovative mobility solutions. Thanks to the new equipment, eight individuals with disabilities will now have the opportunity to navigate any staircase․
The funds collected in March will be directed to the "Rehabilitation City of Heroes" - psychological rehabilitation center, which is dedicated to supporting the mental and social rehabilitation of war veterans and their family members.
Tatevik Vardevanyan, head of the Communication and SR Programs Department of Idram and IDBank, notes. “After the war, our society experienced profound shocks, and coming to terms with what happened was especially difficult for those who returned from the battlefield. This center, dedicated to restoring the mental well-being of our heroes and their families, was established at a crucial time. We are confident that much remains to be done, and we will witness new achievements from our heroes, who, thanks to this center, can look at life with renewed optimism.”
Suren Areents, the founder of the "Heroes Rehabilitation City" project, highlights that this marks the second collaboration with “The Power of One Dram.” In 2023, the center, in partnership with IDBank and Idram, provided numerous rehabilitation therapies for the soldiers. “But it’s not just about financial support; the true significance lies in the message that ‘The Power of One Dram’ conveys: yes, great things can be achieved with just one dram—if those drams come together. This message truly inspires faith and hope,” says Suren Areents.
We remind you that you don't need to do much to join the good works of "The Power of One Dram". Just make all your payments with the Idram&IDBank application, IDBanking.am, banking.idram.am online platforms, Idram and Bank terminals, and for each of your payments, companies will donate one dram to the implementation of programs and initiatives of the greatest importance.