Ռուսաստանի վրա արձակվել է 337 ԱԹՍ. Մոսկվայի մարզում կա զոհ
Ռուսաստանի հակաօդային պաշտպանության համակարգերը գիշերը խոցել և որսացել են ուկրաինական 337 անօդաչու թռչող սարք, որոնցից 91-ը՝ Մոսկվայի մարզի երկնքում։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։
Նաև, ըստ գերատեսչության, ԱԹՍ-ներ են խոցվել Կուրսկի (126), Բրյանսկի (38), Բելգորոդի (25), Ռյազանի (22), Կալուգայի (10), Լիպեցկի (8), Օրյոլի (8), Վորոնեժի (6) և Նիժնի Նովգորոդի (3) մարզերում։
Մերձմոսկովյան շրջանի նահանգապետ Անդրեյ Վորոբյովը հայտնել է, որ ԱԹՍ-ների հարձակման հետևանքով Լենինի քաղաքային շրջանում 1 մարդ է զոհվել, 3-ը՝ վիրավորվել։ Ռամենսկի շրջանում ԱԹՍ-ի բեկորներն ընկել են բազմաբնակարան շենքի վրա, որի բնակարանները վնասվել են, մարդկանց տարհանել են։
«Դոմոդեդովոյի» օդանավակայանում 10 ինքնաթիռ վերաուղղորդվել է այլ օդանավակայաններ, 8 չվերթ հետաձգվել է։ Ավելի վաղ Ռոսավիացիան հայտնել էր, որ անվտանգության նկատառումներից ելնելով՝ Մոսկվայի «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում տեղական ժամանակով 04։40-ից ժամանակավորապես սահմանափակվել է օդանավերի ընդունումն ու մեկնումը։
Բացի այդ, ԱԹՍ-ների հարվածի պատճառով վնասներ էր կրել «Դոմոդեդովո» կայարանի երկաթուղային ենթակառուցվածքը։ Երկաթուղու աշխատանքը ժամանակավորապես սահմանափակվել էր, սակայն ավելի ուշ՝ վերականգնվել։
Իսկ ՌԴ Կուրսկի մարզում առևտրի կենտրոնի վրա մարտի 10-ի երեկոյան իրականացված հարվածի հետևանքով զոհերի թիվը 3-ից հասել է 4-ի։
Ուկրաինայի մարզերի մեծ մասում ևս ռուսական ԱԹՍ-ների հարձակման պատճառով հնչել են օդային տագնապի ազդանշաններ։ Կիևում աշխատել է ՀՕՊ համակարգը։

Территорию Российской Федерации атаковали 337 беспилотников
Российские системы ПВО за ночь сбили и перехватили 337 украинских беспилотников, 91 в небе над Московской областью. Как передает Арменпресс, об этом сообщили в Минобороны России.
Также, по данным ведомства, БПЛА были сбиты в Курской (126), Брянской (38), Белгородской (25), Рязанской (22), Калужской (10), Липецкой (8), Орловской (8), Воронежской (6) и Нижегородской (3) областях.
Губернатор Московской области Андрей Воробьев сообщил, что один человек погиб и трое получили ранения в результате удара беспилотника в Ленинском районе города. В Раменском районе обломки БПЛА упали на многоквартирный жилой дом, повреждены квартиры, жители были эвакуированы.
10 самолетов вместо посадки в аэропорту Домодедово были перенаправлены в другие аэропорты, 8 рейсов были задержаны. Ранее Росавиация сообщала, что в целях безопасности с 04:40 по местному времени временно ограничены прилеты и вылеты воздушных судов в московском аэропорту Домодедово.
В результате удара беспилотника пострадала железнодорожная инфраструктура станции Домодедово. Железнодорожное движение временно было ограничено, но затем восстановлено.
Число погибших в результате атаки на торговый центр в Курской области вечером 10 марта возросло с 3 до 4 человек.
В связи с атаками российских беспилотников воздушная тревога объявлялась и в большинстве регионов Украины. В Киеве была задействовала система ПВО.