Դեսպան Մակունցը զրուցել է Միացյալ Նահանգների երկրորդ տիկին Ուշա Վենսի հետ
ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցը մարտի 6-ին ներկա է գտնվել ԱՄՆ Նախագահի հատուկ առաքելությունների գծով հատուկ բանագնաց և Վաշինգտոնում «Ջոն Քենեդի» կատարողական արվեստի կենտրոնի նախագահ, դեսպան Ռիչարդ Գրենելի կողմից Վաշինգտոնում կազմակերպված դիվանագիտական ընդունելությանը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանության «Ֆեյսբուք»-ի էջը տեղեկացնում է, որ միջոցառման ընթացքում, ի թիվս ԱՄՆ վարչակազմի ներկայացուցիչների հետ ունեցած այլ շփումների, դեսպան Մակունցը զրուցել է Միացյալ Նահանգների երկրորդ տիկին Ուշա Վենսի հետ։
Ըստ աղբյուրի՝ միջոցառմանը մասնակցել են դիվանագիտական առաքելությունների ղեկավարներ, մշակութային գործիչներ և ԱՄՆ վարչակազմի ներկայացուցիչներ, ինչն ընդգծում է արվեստի և մշակութային դիվանագիտության դերի կարևորությունը միջազգային գործընկերության ամրապնդման գործում:

On March 6 Ambassador Lilit Makunts attended a diplomatic reception hosted by Ambassador Richard Grenell, Special Presidential Envoy for Special Missions of the United States and President of the John F. Kennedy Center for the Performing Arts in Washington DC.
According to the Embassy of Armenia to the United States, during the event, among other engagements with the representatives of the U.S. administration, Ambassador Makunts had a conversation with Usha Vance, the Second Lady of the United States.
The event brought together heads of diplomatic missions, cultural advocates, and representatives of the U.S. administration, emphasizing the important role of the arts and cultural diplomacy in fostering international partnerships.