Եղիշե Կիրակոսյանը ազատվելու է Միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցչի պաշտոնից, գրասենյակը բնականոն իրականացնում է գործառույթները
Եղիշե Կիրակոսյանը ամիսներ առաջ ձեռք բերված պայմանավորվածությամբ, սեփական դիմումի համաձայն ազատվելու է Միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցչի պաշտոնից, սակայն գրասենյակի աշխատակիցների զանգվածային ազատման վերաբերյալ ԶԼՄ-ներում տեղ գտած տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը։ «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Նշվում է, որ գրասենյակը բնականոն հունով շարունակում է իր գործառույթների իրականացումը։
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ներում լուրեր են տարածվել, որ Միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցչի գրեթե ողջ գրասենյակը՝ Եղիշե Կիրակոսյանի գլխավորությամբ, աշխատանքից ազատման դիմում է գրել:

Егише Киракосян будет освобожден от должности представителя по международным правовым вопросам, однако офис работает в обычном режиме
Егише Киракосян согласно достигнутой несколько месяцев назад договоренности и по собственному желанию будет освобожден от должности представителя по международным правовым вопросам, однако муссируемая в СМИ информация о массовом увольнении сотрудников Офиса представителя по международным правовым вопросам не соответствует действительности. Об этом сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении.
Отмечается, что Офис представителя по международным правовым вопросам продолжает выполнять свои функции в обычном режиме.
Ранее в СМИ появилась информация о том, что практически весь аппарат Офиса представителя по международным правовым вопросам во главе с Егише Киракосяном подал заявления об отставке.