Գագիկ Սուրենյանը մարտի 4–ից «մի լավ ջերմացում» է խոստանում
«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն»-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը մարտի 4–ից ջերմացում է խոստանում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Սուրենյանը «Ֆեյսբուք»–ի իր էջում գրել է. Շնորհավորում եմ բոլորիս գարնան գալստյան կապակցությամբ, իսկ մարտի 4-ից խոստանում մի լավ ջերմացում»:
«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն»-ից տեղեկացնում են, որ հանրապետության տարածքում մարտի 1-ի ցերեկը, 2-ի և 4-ի գիշերը, 3-ի երեկոյան առանձին շրջաններում սպասվում է ձյուն: Մարտի 2-ի ցերեկը, 3-ի գիշերը, մարտի 5-6-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին հարավարևմտյան 2-5մ/վ, մարտի 1-2-ին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 12-15մ/վ, մարտի 3-ին և 6-ին ՝ 15-18մ/վ արագությամբ, լեռնային շրջաններում՝ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։ Օդի ջերմաստիճանը մարտի 3-6-ին և՛ գիշերը, և՛ ցերեկն աստիճանաբար կբարձրանա 4-8 աստիճանով։
Երևանում մարտի 1-ի և 3-ի երեկոյան, 4-ի գիշերը բարձրադիր հատվածներում հնարավոր է թույլ ձյուն։ Մարտի 2-ին, 3-ի գիշերը, 4-ի ցերեկը, 5-6-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։