Հայաստանի Հանրապետության տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Փրկարար ծառայությունից, մանրամասնելով, որ փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Քարի լիճ և Ամբերդ ամրոց տանող ավտոճանապարհները։
Բերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
Սպիտակի ոլորանները, Ջերմուկի խաչմերուկից «Զանգեր» կոչվող հատվածը և Երասխ գյուղի շրջադարձից Վայոց ձորի մարզ տանող ավտոճանապարհը փակ են բեռնատարների համար։
Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է բեռնատարների համար։
Շիրակի մարզի Գեղանիստ, Մանթաշ, Արևշատ գյուղերի միջհամայնքային ավտոճանապարհները, Շաքիի հսկիչ անցակետից, Նորավան-Լծեն, Սյունիք գյուղից-Շինուհայր-Տաթև-Գորիս, Մեղրու «Վարդանի ձոր» կոչվող հատվածից-Քաջարան ավտոճանապարհները փակ են կցորդիչով բեռնատարների համար, դժվարանցանելի՝ մյուս տիպի տրանսպորտային միջոցների համար։
Ալագյազ-Արթիկ, Մ-3 ավտոճանապարհից Լեռնապար տանող, Ամասիայի, Աշոցքի տարածաշրջանների միջհամայնքային, Տաշիր-Դաշտադեմ, Տաշիր-Կաթնառատ ավտոճանապարհները դժվարանցանելի են բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։

В Армении есть закрытые автодороги
На территории Республики Армения имеются закрытые и труднопроходимые автодороги. Как передает Арменпресс, об этом сообщает Служба спасения, уточняя, что закрыты дороги Арагацотнской области, ведущие от высокогорной метеорологической станции “Амберд” к озеру Кари и к крепости Амберд.
Автодорога Берд-Чамбарак закрыта для всех видов транспортных средств.
Для грузового транспорта закрыты серпантин Спитака, участок “Зангер” от перекрестка Джермука и автодорога, ведущая от поворота к селу Ерасх Вайоц Дзора.
Перевал Варденяц труднопроходим для грузового транспорта.
Межобщинные автодороги сел Геганист, Манташ и Аревшат Ширакской области, от Шекинского КПП, Нораван-Лцен, от села Сюник-Шинухаир-Татев-Горис и от участка “Вардани Дзор” Мегри-Каджаран закрыты для  грузовых автомобилей с прицепами, труднопроходимы для других видов транспортных средств.
Автодорога Алагяз-Артик, М-3, ведущая в Лернапар, межобщинные дороги в Амасийском и Ашоцком районах, автодороги Ташир-Даштадем, Ташир-Катнарат труднопроходимы для всех видов транспортных средств.