ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարը հանդիպել է ԱՄԷ պաշտպանության հարցերով պետնախարարի հետ
Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը փետրվարի 18-ին Աբու Դաբիում հանդիպում է ունեցել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների (ԱՄԷ) պաշտպանության հարցերով պետնախարար Մուհամմադ բին Մուբարաք բին Ֆադել Ալ-Մազրուեի հետ:
Նախարար Հայրապետյանը ներկայացրել է ոլորտի զարգացմանն ուղղված քայլերն ու տեսլականը, իրականացվող ծրագրերն ու աշխատանքները:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր, ինչպես նաև համատեղ ծրագրեր իրականացնելու հնարավորություններն ու  հեռանկարները:
Պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել տարբեր ձևաչափերով փոխգործակցությունն ընդլայնելու և զարգացնելու ուղղությամբ:
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ՀՀ ԲՏԱ նախարարի առաջին տեղակալ Գևորգ Մանթաշյանը և Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի նախագահ Արամ Ջիվանյանը։

Министр высокотехнологичной промышленности Армении встретился с госминистром по вопросам обороны ОАЭ
18 февраля министр высокотехнологичной промышленности Армении Мхитар Айрапетян встретился в Абу-Даби с госминистром по вопросам обороны Объединенных Арабских Эмиратов (ОАЭ) Мухаммадом бин Мубарак бин Фадель Аль-Мазруи.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Министерство высокотехнологичной промышленности.
Министр Айрапетян представил шаги и видение, направленные на развитие сектора, а также реализованные программы и работы.
На встрече обсуждался ряд вопросов, представляющих взаимный интерес, а также возможности и перспективы реализации совместных проектов.
Достигнуты договоренности о расширении и развитии сотрудничества в различных форматах.
На встрече также присутствовали первый заместитель министра обороны Республики Армения Геворг Манташян и председатель Военно-промышленного комитета Арам Дживанян.