Հյուսիսային Եվրոպա-Բալթյան երկրներ համագործակցության ձևաչափի խորհրդարանների ներկայացուցիչներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդ
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հունվարի 23-ին  Հյուսիսային Եվրոպա-Բալթյան երկրներ համագործակցության ձեւաչափի խորհրդարանների նախագահների ու փոխնախագահների հետ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԺ-ից, նշելով, որ նրանք ծաղիկներ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին, հարգանքի տուրք մատուցել Սուրբ նահատակների հիշատակին:

Делегации парламентов стран формата сотрудничества Северная Европа - страны Балтии посетили Мемориальный комплекс Цицернакаберда
23 января спикеры и вице-спикеры парламентов стран формата сотрудничества Северная Европа - страны Балтии в сопровождении председателя Национального собрания Республики Армения Алена Симоняна посетили Мемориальный комплекс Цицернакаберда.
Как передает Арменпресс, об этом сообщили в Национальном собрании Армении. Гости возложили цветы к Мемориалу жертв Геноцида армян, отдав дань памяти Святых мучеников.