ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի նիստ
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի գլխավորությամբ հունվարի 22-ին տեղի է ունեցել պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի նիստ: Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, նիստը նվիրված է եղել 2024 թվականի ուսումնական տարում ՀՀ զինված ուժերի մարտական պատրաստականության, պատրաստության, զորքերի կառավարման արդյունքներին, բարոյահոգեբանական վիճակին և 2025 թվականի ուսումնական տարվա գերակա խնդիրներին։
Գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը, հանգամանալից ներկայացնելով ըստ ուղղությունների կատարված աշխատանքներն ու առաջիկա անելիքները, մի շարք հանձնարարականներ է տվել պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին՝ ԶՈՒ պաշտպանունակությունն ամրապնդելու և ծառայությունն առավել արդյունավետ կազմակերպելու ուղղությամբ։
Նիստի ավարտին 2024 թվականի ուսումնական տարվա պատրաստության արդյունքներով լավագույն ցուցանիշներ արձանագրած ստորաբաժանումների հրամանատարներին հանձնվել են հավաստագրեր և հուշանվերներ:

Под руководством начальника Генштаба ВС Республики Армения состоялось заседание коллегии при министре обороны
22 января состоялось заседание коллегии при министре обороны, которое возглавил первый заместитель министра обороны Республики Армения, начальник Генерального штаба Вооруженных сил, генерал-лейтенант Эдвард Асрян. Как передает Арменпресс, со ссылкой на сообщение Министерства обороны, заседание было посвящено результатам боевой подготовки в 2024 учебном году, готовности Вооруженных сил Армении, их морально-психологическому состоянию, управлению войсками, и приоритетным задачам 2025 учебного года.
Генерал-лейтенант Эдвард Асрян, подробно представив проделанную работу и предстоящие задач, дал ряд поручений руководителям ответственных подразделений по укреплению обороноспособности Вооруженных сил и более эффективной организации службы.
В конце заседания командирам подразделений, показавших лучшие показатели по итогам подготовки к 2024 учебному году, были вручены грамоты и памятные подарки.