Վարչապետ Փաշինյանը ցավակցել է պատգամավոր Մհեր Սահակյանի ընտանիքին, հարազատներին և գործընկերներին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցել է ԱԺ պատգամավոր Մհեր Սահակյանի ընտանիքին և հարազատներին։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ վարչապետը ցավակցությունը հայտնել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Ցավով տեղեկացա ԱԺ պատգամավոր Մհեր Սահակյանի ողբերգական մահվան մասին:
Ցավակցում եմ պարոն Սահակյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին, գործընկերներին»,- նշել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Հունվարի 13-ին՝ ժ․16․41-ի սահմաններում, ՆԳՆ ՓԾ 911 ծառայություն է զանգահարել մի քաղաքացի և հայտնել, որ Երևան-Մեղրի ճանապարհի 90-րդ կմ հատվածում՝ ձորում նկատել է շրջված վիճակում գտնվող ընկերոջ «Հոնդա» մեքենան։ Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ ՆԳՆ մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը։

Премьер-министр Пашинян выразил соболезнования по случаю гибели депутата НС Мгера Саакяна
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян выразил соболезнования семье и родственникам депутата НС Мгера Саакяна. Как сообщает Арменпресс, премьер-министр Армении выразил соболезнования на своей странице в Facebook.
«С сожалением узнал о трагической гибели депутата Национального Собрания Мгера Саакяна.
Выражаю соболезнования членам семьи, родственникам и коллегам господина Саакяна», — отметил Никол Пашинян.
Напомним, что в Спасательную службу МВД 13 января около 16:41 поступил звонок от гражданина, который сообщил, что на 90-м километре автодороги Ереван-Мегри заметил упавший в ущелье автомобиль Honda своего друга.
На место происшествия прибыли сотрудники полиции и Спасательной службы МВД.
По предварительным данным, в машине находился депутат НС Армении Мгер Саакян, который погиб на месте.