Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Բերդ համայնքի նախկին ղեկավարից բռնագանձել 2 անշարժ գույք, շուրջ 70 միլիոն դրամ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի դեկտեմբերի 25-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Գլխավոր դատախազությունից հայտնում են, որ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Տավուշի մարզի Բերդ համայնքի նախկին ղեկավար Հարություն Մանուչարյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
- 2 անշարժ գույք՝ Տավուշի մարզում
- 1 գույքի շուկայական արժեք
- 1 չմարված ավանդի գումար
- 1 գույքի վարձակալության վճարները՝ մինչև վճռի փաստացի կատարումը
- 26 միլիոն 844 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի եկամուտների և միջոցների մնացորդ
- 42 միլիոն 279 հազար դրամ, որը 2009-2022 թվականների ընթացքում չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել:

Генпрокуратура требует конфискации двух объектов недвижимости и около 70 млн драмов у бывшего главы общины Берд
Антикоррупционный суд 25 декабря 2024 года принял к рассмотрению очередной иск генеральной прокуратуры о конфискации имущества незаконного происхождения.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе генпрокуратуры, управление по взысканию имущества незаконного происхождения генеральной прокуратуры обратилось в суд с иском о конфискации у бывшего руководителя общины Берд Тавушской области Арутюна Манучарянца и аффилированных лиц в пользу Республики Армения: