ՆԳ նախարարը Արմավիրում աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ ՆԳՆ տարածքային յուրաքանչյուր ստորաբաժանում տարեսկզբին պետք է ունենա կազմած աշխատանքային պլան, որն իր մեջ կներառի տվյալ տարածքում կատարվող հանցատեսակների, դրանց առանձնահատկությունների վերլուծություններ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասել է ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանը ՀՈԳՎ Արմավիրի բաժնում անցկացված աշխատանքային խորհրդակցությանը, որին մասնակցում էին Ոստիկանության, Փրկարար ծառայության, Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության տարածքային ստորաբաժանումների ղեկավար կազմը:
Խորհրդակցությանը ներկա էին ՆԳ նախարարի տեղակալները, գլխավոր քարտուղարն ու նախարարության ղեկավարության այլ ներկայացուցիչներ։
Արմավիրի մարզի ՆԳ նախարարության ստորաբաժանումները ներկայացրել են կատարած աշխատանքներն ու առկա խնդիրները։
Նախարարի կողմից մի շարք ուղղություններով տրվել են հանձնարարականներ՝ ուժեղացնել ծառայությունները, ակտիվացնել մի շարք հանցատեսակների դեմ ամենօրյա հետևողական միջոցառումներն ու օպերատիվ աշխատանքը։
Նախարարն ընդգծել է Արմավիրի մարզի կտրվածքով Ոստիկանության բոլոր հենասյունային ուղղությունների միջև արդյունավետ համագործակցության կարևորությունն ու դերը մարզի աշխատանքների կատարողականը գնահատելիս։
Կադրային քաղաքականության շրջանակում կարևորվել է ծառայողների բարեվարքությունը, կատարողական կարգապահությունը, քաղաքացիների հետ գրագետ շփումներն ու պրոֆեսիոնալիզմը։ Քննարկվել են նաև Միգրացիայի և քաղաքացիության, Փրկարար ծառայության, Հաշվառման-քննական ստորաբաժանումների աշխատանքին վերաբերող այլ հարցեր։

Министр внутренних дел РА провела рабочую встречу в Армавире
В начале года каждое региональное подразделение МВД РА должно иметь план работы, в который будет включен анализ преступлений, совершенных в данной сфере, и их характеристики.
Как передает Арменпресс, об этом заявила министр внутренних дел Арпине Саркисян на рабочем совещании, проведенном в Армавирском отделении полиции, в котором приняли участие руководящий состав территориальных подразделений полиции, Спасательной службы, Службы миграции и гражданства.
На совещании присутствовали заместитель министра внутренних дел, генеральный прокурор и другие представители руководства ведомства.
Подразделения МВД Армавирской области представили проделанную работу и существующие проблемы.
Министр дал поручения по ряду направлений: усилить службы, активизировать оперативно-розыскную и оперативную работу по ряду преступлений.
Министр подчеркнул важность и роль эффективного взаимодействия всех подразделений Полиции Армавирской области при оценке эффективности работы региона.
В рамках кадровой политики особое внимание уделялось поведению сотрудников, исполнительской дисциплине, грамотному общению с гражданами и профессионализму. Обсуждались также другие вопросы, связанные с работой Службы миграции и гражданства, Спасательной службы, учетно-экспертных подразделений.