Միրզոյանը շնորհավորել է Թորգերդուր Կատրինին՝ Իսլանդիայի արտգործնախարարի պաշտոնում նշանակվելու առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել Իսլանդիայի նախկին արտգործնախարար Թորդիս Կոլբրունին երկկողմ կապերը խթանելու և նախորդ տարիներին երկու երկրների առջև ծառացած մարտահրավերների հանդեպ սկզբունքային մոտեցում ցուցաբերելու համար:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Միրզոյանը Իսլանդիայի նախկին արտգործնախարարին մաղթել է հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ:
ՀՀ արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը նաև ջերմորեն շնորհավորել է Իսլանդիայի նորանշանակ արտգործնախարար Թորգերդուր Կատրինին։
«Անհամբեր սպասում ենք մեր համագործակցության հետագա ամրապնդմանը ինչպես երկկողմ, այնպես էլ այլ ձևաչափերով, ներառյալ NB8-ը»,- գրել է Արարատ Միրզոյանը սոցցանցի X հարթակում:

FM Mirzoyan congratulates Thorgerdur Katrin on appointment as Iceland’s Foreign Minister
YEREVAN, DECEMBER 24, ARMENPRESS. Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan expressed gratitude to former Icelandic Foreign Minister Thórdís Kolbrún for her efforts in fostering bilateral relations and for her principled approach to addressing the challenges faced by both countries in recent years.
Mirzoyan extended his best wishes to Ms. Kolbrún for success in her future endeavors.
The Armenian Foreign Minister also warmly congratulated Thorgerdur Katrin on the appointment as Iceland's new Foreign Minister.
“Looking forward to further strengthening our cooperation both bilaterally & other formats, including NB8,” the FM said in a post on X.