Միրզոյանը շնորհավորել է Թորգերդուր Կատրինին՝ Իսլանդիայի արտգործնախարարի պաշտոնում նշանակվելու առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել Իսլանդիայի նախկին արտգործնախարար Թորդիս Կոլբրունին երկկողմ կապերը խթանելու և նախորդ տարիներին երկու երկրների առջև ծառացած մարտահրավերների հանդեպ սկզբունքային մոտեցում ցուցաբերելու համար:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Միրզոյանը Իսլանդիայի նախկին արտգործնախարարին մաղթել է հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ:
ՀՀ արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը նաև ջերմորեն շնորհավորել է Իսլանդիայի նորանշանակ արտգործնախարար Թորգերդուր Կատրինին։
«Անհամբեր սպասում ենք մեր համագործակցության հետագա ամրապնդմանը ինչպես երկկողմ, այնպես էլ այլ ձևաչափերով, ներառյալ NB8-ը»,- գրել է Արարատ Միրզոյանը սոցցանցի X հարթակում:

Глава МИД Армении поздравил новоназначенную главу МИД Исландии
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян поблагодарил бывшего министра иностранных дел Исландии Тоурдис Кольбрун за развитие двусторонних связей и проявление принципиального подхода к проблемам, с которыми столкнулись две страны в предыдущие годы.
Как сообщает Арменпресс, Мирзоян пожелал экс-главе МИД Исландии успехов в ее дальнейшей деятельности.
Глава МИД Армении также тепло поздравил новоназначенного министра иностранных дел Исландии Торгердюр Катрин Гюннарсдоуттир.
“С нетерпением ждем дальнейшего укрепления нашего сотрудничества как в двустороннем, так и в других форматах, в том числе в рамках NB8”, - написал Арарат Мирзоян в социальной сети X.