ՀՀ ԱԺ նախագահն ու Հնդկաստանի խորհրդարանի Վերին պալատի նախագահը քննարկում են ունեցել
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պաշտոնական այցով Հնդկաստանում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Հնդկաստանի խորհրդարանի Վերին պալատի (Ռաջյա Սաբհա) նախագահ, Հնդկաստանի փոխնախագահ Շրի Ջագդիփ Դհանկարի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ԱԺ-ի տարածած հաղորդագրությունից, զրուցակիցների քննարկման առանցքում են եղել միջխորհրդարանական հարաբերություններին, կրթական, տնտեսական եւ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ թեմաներին վերաբերող հարցերը:
ԱԺ նախագահը շրջել է նաեւ Հնդկաստանի խորհրդարանի Վերին պալատի շենքում ու գրառում կատարել Պատվավոր հյուրերի գրանցամատյանում:

Председателя Парламента Армении принял председатель верхней палаты Парламента Индии
Спикер Национального собрания Республики Армения Ален Симонян, находящийся с официальным визитом в Индии, встретился с председателем верхней палаты Парламента Индии (Раджья Сабха), вице-президентом Индии Шри Джагдипом Дханкаром.
Как передает Арменпресс, со ссылкой на сообщение парламента, в центре обсудений были межпарламентские отношения, образовательные, экономические и другие темы, представляющие двусторонний интерес.
Спикер парламента Армении осмотрел здание верхней палаты индийского парламента и сделал запись в Книге почетных гостей.