Իսրայելը կգնի հինգ «Ռեշեֆ» հրթիռակիր ռազմանավ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Իսրայելի պաշտպանության նախարարությունը համաձայնագիր է կնքել իսրայելական խոշոր նավաշինական Israel Shipyards ընկերության հետ՝ շուրջ 780 միլիոն դոլար արժողությամբ հինգ «Ռեշեֆ» հրթիռակիր ռազմանավեր գնելու համար։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ին, այդ մասին հայտնել է Իսրայելի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը։
«Իսրայելի ՊՆ գլխավոր տնօրեն Էյալ Զամիրը Թել Ավիվում հաստատել է գնման պայմանագիրը, համաձայն որի՝ պաշտպանության նախարարությունը Իսրայելի նավաշինարանից գնելու է հինգ ժամանակակից «Ռեշեֆ» հրթիռակիր նավեր՝ մոտ 780 միլիոն դոլար ընդհանուր արժողությամբ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։
Մամուլի ծառայությունը հավելել է, որ Իսրայելի նավաշինական գործարանը վեց տարվա ընթացքում կմատակարարի նոր նավեր և դրանց համար անհրաժեշտ պահեստամասեր։ Գործարքը նախատեսում է նաև պայմանագրի ժամկետի ավարտից հետո հետագա համագործակցության հնարավորություն։

YEREVAN, DECEMBER 12, ARMENPRESS. The Israeli Defense Ministry has signed an agreement with Israel Shipyards, a major Israeli shipbuilding company, to purchase five "Reshef" missile ships worth about $780 million.
“The Director General of the Israel Ministry of Defense (IMOD), Maj. Gen. (Res.) Eyal Zamir, approved the procurement agreement today (Thursday) at the IMOD's headquarters in Tel Aviv. Under this contract, the IMOD will acquire five advanced "Reshef" missile ships from Israel Shipyards, with a total value of approximately $780M (NIS 2.8B),” the Israel Ministry of Defense said in a statement.
Under the agreement, Israel Shipyards will produce and supply the ships to the Israeli Navy over approximately six years, with an option for additional vessels in the future.