Երևանում մեկնարկել է Սևծովյան տնտեսական համագործակցության ԽՎ գլխավոր վեհաժողովի աշխատանքը
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում դեկտեմբերի 10-ին մեկնարկել է Սևծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի գլխավոր վեհաժողովի աշխատանքը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի տարածած հաղորդագրությունից, ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել Բյուրոյի 69-րդ համատեղ նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են կազմակերպչական հարցեր:
Նույն օրը տեղի է ունեցել նաեւ Մշտական հանձնաժողովի 64-րդ նիստը:
Կառույցի գլխավոր վեհաժողովի 64-րդ լիագումար նիստը կգումարվի դեկտեմբերի 11-ին: Քննարկումները կծավալվեն «Ապաշրջափակումը՝ որպես տարածաշրջանային զարգացման երաշխիք» թեմայով զեկույցի շրջանակում:

Armenia hosts PABSEC General Assembly
YEREVAN, DECEMBER 10, ARMENPRESS. The Autumn Session of the General Assembly of the Parliamentary Assembly of the Organization of the Black Sea Economic Cooperation (PABSEC) kicked off in Yerevan, Armenia on Tuesday.
Speaker of Parliament of Armenia Alen Simonyan holds the rotating PABSEC presidency.
Speaker Simonyan chaired the Bureau Meeting where organizational matters were discussed, the Armenian parliament’s press service said in a press release.
The Standing Committee session was also held on Tuesday.
The plenary session of the General Assembly will convene on December 11. Discussions will revolve around the report titled Unblocking of Borders as Guarantee for Regional Development.