Երևանում մեկնարկել է Սևծովյան տնտեսական համագործակցության ԽՎ գլխավոր վեհաժողովի աշխատանքը
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում դեկտեմբերի 10-ին մեկնարկել է Սևծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի գլխավոր վեհաժողովի աշխատանքը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի տարածած հաղորդագրությունից, ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել Բյուրոյի 69-րդ համատեղ նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են կազմակերպչական հարցեր:
Նույն օրը տեղի է ունեցել նաեւ Մշտական հանձնաժողովի 64-րդ նիստը:
Կառույցի գլխավոր վեհաժողովի 64-րդ լիագումար նիստը կգումարվի դեկտեմբերի 11-ին: Քննարկումները կծավալվեն «Ապաշրջափակումը՝ որպես տարածաշրջանային զարգացման երաշխիք» թեմայով զեկույցի շրջանակում:

В Ереване начала работу Генеральная ассамблея Парламентской ассамблеи Черноморского экономического сотрудничества
Пленарное заседание Генеральной ассамблеи Парламентской ассамблеи Черноморского экономического сотрудничества (ПАЧЭС) началось в Ереване 10 декабря.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на пресс-релиз Национального собрания РА, под председательством спикера НС Ален Симонян состоялось 69-е совместное заседание Бюро, в ходе которого были обсуждены организационные вопросы.
В тот же день состоялось также 64-е заседание Постоянного комитета.
11 декабря состоится 64-е пленарное заседание Генеральной ассамблеи. Обсуждения пройдут в рамках доклада "Деблокада как гарантия регионального развития".