Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Ստեփանավանի նախկին քաղաքապետից բռնագանձել 5 անշարժ գույք, շուրջ 270 մլն դրամ
ԵՐԵՎԱՆ, 2  ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի նոյեմբերի 25-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Գլխավոր դատախազությունից հայտնում են, որ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Լոռու մարզի Ստեփանավան համայնքի նախկին ղեկավար Սարգիս Ղարաքեշիշյանից և նրա հետ փոխկապակցված 4 անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
⦁    Երևան քաղաքում գտնվող 1 բնակարան, Լոռու մարզի Ստեփանավան համայնքում գտնվող 4 անշարժ գույք, իսկ անհնարինության դեպքում՝ դրանց միջին շուկայական արժեքներ.
⦁    4 տրանսպորտային միջոց, իսկ անհնարինության դեպքում դրանց միջին շուկայական արժեքները.
⦁    1 իրավաբանական անձում մասնակցություն.
⦁    7 միլիոն դրամի 2 ավանդային միջոցներ.
⦁    Շուրջ 45 միլիոն դրամ՝ որպես ստացված ապօրինի եկամուտների մնացորդ,
⦁    215,5 միլիոն դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել

Генпрокуратура требует конфисковать у экс-мэра Степанавана 5 объектов недвижимости и около 270 млн драмов
Антикоррупционный суд Армении 25 ноября 2024 года принял к рассмотрению очередной иск Генеральной прокуратуры о конфискации имущества незаконного происхождения.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе генпрокуратуры, управление по взысканию имущества незаконного происхождения генеральной прокуратуры обратилось в суд с иском о конфискации у бывшего руководителя общины Степанаван Лорийской области Саргиса Каракешишяна и аффилированных с ним 4-х лиц в пользу Республики Армения:
• 1 квартира в городе Ереван, 4 объекта недвижимости в общине Степанаван Лорийской области, а в случае невозможности - их среднерыночную стоимость;