Հզոր ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ հանրապետության ամբողջ տարածքում սպասվում են տեղումներ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հյուսիս արևմուտքից հզոր ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ նոյեմբերի 26-ի ցերեկը, 27-ին, 27-ի լույս 28-ի գիշերը հանրապետության ամբողջ տարածքում սպասվում են տեղումներ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին զգուշացնում է Շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօթերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը:
Նոյեմբերի 26-ի ուշ երեկոյան ժամերից, 27-ին և 28-ի գիշերը Շիրակում, Լոռիում, Տավուշի նախալեռնային գոտում, Արագածոտնում, Կոտայքում, Գեղարքունիքում, Արարատի, Վայոց ձորի և Սյունիքի լեռնային ու նախալեռնային գոտում, այդ թվում՝ Երևանի բարձրադիր հատվածում տեղումները կլինեն ձյան տեսքով։
Հանրապետության առանձին վայրերում ձյան տեղումները կլինեն զգալի։ Օդի ջերմաստիճանը նոյեմբերի 27-28-ին կնվազի ևս 6-8 աստիճանով։

Из-за проникновения мощного циклона на всей территории Армении ожидаются осадки
Из-за проникновения мощного циклона с северо-запада на всей территории Армении днем ​​26, 27 ноября и ночью 27-28 ноября ожидаются осадки. Как сообщает Арменпресс, об этом предупреждает Центр гидрометеорологии и мониторинга Минприроды.
С позднего вечера 26 ноября, в ночь с 27 на 28 ноября осадки пройдут в виде снега в Шираке, Лори, в предгорьях Тавуша, Арагацотна, Котайка, Гегаркуника, в горах и предгорьях Арарата, Вайоц Дзора и Сюника, в том числе в высокогорной части Еревана.
В некоторых местах республики снегопад будет значительным. 27-28 ноября температура воздуха понизится еще на 6-8 градусов.