Լեհաստանի նախագահ Անջեյ Դուդան պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Լեհաստանի Հանրապետության նախագահ Անջեյ Դուդան նոյեմբերի 25-27-ը պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Լեհաստանի նախագահի պաշտոնական կայքը՝ հավելելով, որ այցի շրջանակներում Անջեյ Դուդային կուղեկցի նաև նրա կինը՝ Ագատա Կորնհաուզեր-Դուդան։
Այցի շրջանակներում Լեհաստանի նախագահն առանձնազրույց կունենա Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հետ, որին կհաջորդեն պատվիրակությունների միջև ընդլայնված կազմով բանակցությունները։
Հաղորդվում է, որ պաշտոնական այցի շրջանակում երկու երկրների նախագահները հանդիպում կունենան լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ։
«Լեհաստանի նախագահը հանդիպում կունենա նաև Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ինչպես նաև Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ», - նշված է Լեհաստանի նախագահի պաշտոնական կայքում։
Նշվում է, որ նոյեմբերի 26-ին Լեհաստանի նախագահը կայցելի նաև Ծիծեռնակաբերդ՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակին։
Լեհաստանի նախագահի ղեկավարած պատվիրակությունը նոյեմբերի 27-ին կայցելի Երասխ համայնք՝ մասնակցելու Հայաստանում Եվրոպական Միության դիտորդական առաքելության հետ համատեղ պարեկությանը։

Президент Польши Анджей Дуда посетит Армению с официальным визитом
Как передает Арменпресс, об этом сообщается на официальном сайте президента Польши, также добавлено, что Анджея Дуду во время визита будет сопровождать его супруга Агата Корнхаузер-Дуда.
В рамках визита Президент Польши проведет частную беседу с президентом Республики Армения Ваагном Хачатуряном, после которой последуют расширенные переговоры между делегациями.
В рамках официального визита президенты двух стран проведут встречу с представителями СМИ.
“Президент Польши также встретится с премьер-министром Армении Николом Пашиняном и со спикером Национального собрания Аленом Симоняном”, - говорится на официальном сайте президента Польши.
Отмечается, что 26 ноября президент Польши посетит Цицернакаберд, чтобы почтить память невинных жертв Геноцида армян.
27 ноября делегация во главе с президентом Польши посетит общину Ерасх для участия в совместном патрулировании с наблюдательной миссией Евросоюза в Армении.