Արայիկ Հարությունյանը ՀԾԿՀ աշխատակազմին է ներկայացրել Մեսրոպ Մեսրոպյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի աշխատակազմին է ներկայացրել ՀԾԿՀ նորընտիր նախագահ Մեսրոպ Մեսրոպյանին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Կառավարության տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ Արայիկ Հարությունյանը նախ շնորհակալություն է հայտնել Գարեգին Բաղրամյանին համատեղ աշխատանքի համար, նշել, որ բավականին աշխատանք է կատարվել, որով ոլորտները կարգավորվել են և հաջողություն մաղթել հետագա գործունեության ընթացքում:
Գարեգին Բաղրամյանը նույնպես շնորհակալություն է հայտնել համատեղ աշխատանքի համար, հաջողություն և բեղմնավոր աշխատանք մաղթել Մեսրոպ Մեսրոպյանին:
Արայիկ Հարությունյանը հավելել է, որ այս տարիներին Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը նաև որպես ինստիտուտ է ձևավորվել և զարգացել: Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ Մեսրոպ Մեսրոպյանն այդ հենքի վրա պետք է փորձի շարունակել զարգացումը: Արայիկ Հարությունյանը նշել է, որ այն առաջնահերթությունները, որոնք կան, քննարկվել են նրա հետ և՛ Կառավարությունում և՛ Ազգային ժողովում, պետք է արագ լուծվեն, ինչը պահանջում է Հայաստանի հանրությունը և քաղաքական ուժերը:
«Այս առումով, բավականին աշխատանք ունենք անելու»,- իր խոսքն ամփոփել է Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը:
Մեսրոպ Մեսրոպյանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել պատասխանատու պաշտոնում իր թեկնածությունն առաջադրելու համար:

Араик Арутюнян представил аппарату КРОУ новоизбранного председателя ведомства Месропа Месропяна
Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян представил аппарату Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) новоизбранного председателя ведомства Месропа Месропяна.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, Араик Арутюнян сначала поблагодарил Гарегина Баграмяна за совместную работу, отметил, что проделана большая работа по регулированию отраслей, и пожелал ему успехов в дальнейшей деятельности.
Гарегин Баграмян также поблагодарил за совместную работу, пожелал Месропу Месропяну успехов и плодотворной работы.
Араик Арутюнян добавил, что за эти годы Комиссия по регулированию общественных услуг сформировалась и развивалась как институт. Руководитель аппарата премьер-министра выразил уверенность, что Месроп Месропян должен попытаться продолжить развитие на этой основе. Араик Арутюнян отметил, что существующие приоритеты были обсуждены с ним как в правительстве, так и в Национальном Собрании, и должны быть решены быстро, чего требуют наше общество и политические силы.
“В этом плане нам предстоит очень много работы”, - отметил руководитель аппарата премьер-министра.
Месроп Месропян, в свою очередь, поблагодарил за выдвижение его кандидатуры на ответственную должность.