Հանրապետությունում առաջիկա օրերին օդի ջերմաստիճանը կնվազի
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում նոյեմբերի 2-ի ցերեկը, 5-7-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Նոյեմբերի 3-ի երեկոյան ժամերին, 4-ին հնարավոր է կարճատև անձրև։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը՝ նշելով, օդի ջերմաստիճանը նոյեմբերի 3-4-ի ցերեկն աստիճանաբար կնվազի 3-6, նոյեմբերի 4-6-ի գիշերը` ևս 3-5 աստիճանով։
Հանրապետության տարածքում նոյեմբերի 2-ի ցերեկը, 3-ի գիշերը, 5-7-ին կդիտվի առանց տեղումների եղանակ։ Նոյեմբերի 3-ի ցերեկը, 4-ին հանրապետության առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ, լեռնային գոտիներում՝ ձյան տեսքով։ Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 2-5 մ/վ։

В ближайшие дни в республике похолодает
Днём 2, 5-7 ноября в Ереване ожидается без осадков. Вечером 3 ноября и 4 ноября возможен кратковременный дождь.
Об этом Арменпресс сообщили в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, отмечая, что температура воздуха днем с 3 по 4 ноября постепенно снизится на 3-6 градусов, а в ночь с 4 на 6 ноября — еще на 3-5 градусов.
Без осадков на территории республики будет 2 ноября днем, в ночь на 3 ноября и с 5 по 7 ноября. 3 и 4 ноября в некоторых регионах республики ожидаются осадки в виде снега в горных районах. Ветер юго-западный, со скоростью 2-5 м/с.