Լաոսի ԱԺ փոխնախագահը հայ գործընկերոջ հետ հանդիպմանն իր աջակցությունն է հայտնել ՀՀ տարածքային ամբողջականությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը Վիենտյանում ԱՍԵԱՆ-ի միջխորհրդարանական 45-րդ գագաթաժողովի շրջանակում Լաոսի Ազգային ժողովի փոխնախագահ Խամբհայ Դամլաթի հետ հանդիպմանը ներկայացրել է տարածաշրջանում տիրող իրավիճակը:
«Նշել եմ, որ Հայաստանը մեծ կարեւորություն է տալիս ԱՍԵԱՆ միջխորհրդարանական վեհաժողովում մասնակցությանը, եւ ընդգծել, որ նման գագաթնաժողովները եւս կարեւոր հարթակ են երկկողմ հարաբերությունները զարգացնելու համար»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Հակոբ Արշակյանը:
Լաոսի փոխխոսնակն իր աջակցություն է հայտնել խնդիրների խաղաղ կարգավորմանը, Հայաստանի Հանրապետության տարածքային ամբողջականությանը և անկախությանը:
Քննարկվել են նաեւ քաղաքական, տնտեսական եւ մշակութային ոլորտներում համագործակցության ակտիվացումն ու փոխադարձ այցերի կարեւորությունը:

Vice President of Laos expresses support for Armenia's territorial integrity in meeting with Armenian counterpart
YEREVAN, OCTOBER 19, ARMENPRESS. During the 45th ASEAN Inter-Parliamentary Summit in Vientiane, Deputy Speaker of the National Assembly of Armenia, Hakob Arshakyan, discussed the regional situation with Vice President of the National Assembly of Laos, Khambai Damlat.
"I noted that Armenia attaches great importance to participating in the ASEAN Inter-Parliamentary Summit and emphasized that such summits are valuable platforms for developing bilateral relations," Arshakyan wrote on his Facebook page.
The Lao deputy speaker expressed support for the peaceful resolution of issues, as well as the territorial integrity and independence of the Republic of Armenia.
The meeting also addressed the enhancement of cooperation in political, economic, and cultural spheres, along with the significance of mutual visits.