ՀՀ վարչապետի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել «Ներդրումների աջակցման կենտրոն» հիմնադրամի խորհրդի նիստ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել «Ներդրումների աջակցման կենտրոն» հիմնադրամի խորհրդի հերթական նիստը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Կառավարությունից հայտնում են, որ քննարկվել են հիմնադրամի գործառույթներին և հետագա գործունեության ուղղություններին վերաբերող հարցեր:
Քննարկումների արդյունքում ընդունվել են որոշումներ՝ «Ներդրումների աջակցման կենտրոնի» բնականոն գործունեության ապահովման և ֆինանսավորման համատեքստում:
Որոշում է կայացվել խորհրդի հաջորդ նիստն անցկացնել դեկտեմբերի առաջին տասնօրյակում, որում կքննարկվեն ընդունված որոշումների արդյունքներն ու հետագա քայլերը:

YEREVAN, OCTOBER 16, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan has chaired a session of the Investments Support Center foundation’s Board to discuss issues pertaining to the center’s functions and directions of future activities.
Decisions were made in context of ensuring the normal activities and funding of the center, the government said in a press release.
The next meeting of the board will take place in the first half of December to discuss the results of the adopted decisions and future steps.