ՀՀ ԱԳ նախարարը հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղարի սպառազինությունների վերահսկման և միջազգային անվտանգության հարցերով տեղակալի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Նյու Յորքում ՄԱԿ ԳԱ 79-րդ նստաշրջանի շրջանակներում Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ պետքարտուղարի սպառազինությունների վերահսկման և միջազգային անվտանգության հարցերով տեղակալ Բոննի Ջենկինսի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և ԱՄՆ միջև ռազմավարական գործընկերության զարգացման ուղղությամբ իրականացվող քայլերը։
Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է, որ Հայաստանն արժևորում է ժողովրդավարական բարեփոխումների և երկրի կայուն զարգացման ճանապարհին ԱՄՆ կողմից ցուցաբերվող աջակցությունը։

Foreign Minister Mirzoyan meets US Under Secretary for Arms Control in NYC
YEREVAN, SEPTEMBER 25, ARMENPRESS. On the sidelines of the 79th session of the UN General Assembly in New York, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan on Tuesday met with US Under Secretary of State for Arms Control and International Security, Bonnie Jenkins.
The parties discussed steps towards developing the strategic partnership between Armenia and the US, the foreign ministry said in a readout.
FM Mirzoyan emphasized Armenia's appreciation for the assistance provided by the US in supporting Armenia’s democratic reforms and sustainable development. Several other issues of mutual interest were also discussed during the meeting.