Ուրուգվայում ՀՀ դեսպանությունն Անկախության օրվա առթիվ կազմակերպել է պաշտոնական ընդունելություն
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ուրուգվայում ՀՀ դեսպանությունը Հայաստանի Անկախության օրվա կապակցությամբ կազմակերպել է պաշտոնական ընդունելություն։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Ուրուգվայում ՀՀ դեսպանությունը՝ հավելելով, որ կազմակերպված պաշտոնական ընդունելությունը լուսաբանվել է երկրում ամենադիտվող լրատվականներից մեկի՝ Canal 10-ի Subrayado հաղորդման կողմից։
«Ռեպորտաժում ներառված է նաև Ուրուգվայի արտաքին հարաբերությունների նախարար Օմար Պագանինիի հարցազրույցը, որտեղ վերջինս կարևորում է ՀՀ դեսպանության բացումը, ինչպես նաև՝ ուրուգվայահայ համայնքի դերը երկրի կյանքում և երկկողմ հարաբերություններում»,-հաղորդել է ՀՀ դեսպանությունը։

Посольство Армении в Уругвае организовало официальный прием по случаю Дня независимости
Посольство Республики Армения в Уругвае организовало официальный прием по случаю Дня независимости Армении.
Как передает Арменпресс, об этом сообщили в посольстве Армении в Уругвае, добавив, что прием был освещен в программе Subrayado одного из самых просматриваемых новостных каналов страны - Canal 10.
“В репортаже также было интервью министра иностранных дел Уругвая Омара Паганини, в котором он коснулся открытия посольства РА и роли армянской общины Уругвая в жизни страны и в двусторонних отношениях”, - сообщили в посольстве РА.