Երևանի քաղաքապետարանի և Տաշքենդի «Avtomatlashtirilgan Transport To'lov Tizimi Operatori» ընկերության միջև ստորագրվել է համագործակցության հուշագիր
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Սուրեն Գրիգորյանը Տաշքենդի «Avtomatlashtirilgan Transport To'lov Tizimi Operatori» ընկերության գործադիր տնօրեն Շոյոկուբով Դավրոն Ռուստամ Ուգլիի հետ ստորագրել է հուշագիր, որով կողմերը համաձայնել են փոխգործակցել հասարակական տրանսպորտում ուղեվարձի վճարման ավտոմատացման ոլորտում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացման ու ներդրման, ինչպես նաև էլեկտրոնային վճարումների մշակման գծով մատուցվող ծառայությունների որակը բարելավելու ոլորտում: «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանից։
Ըստ աղբյուրի՝ կողմերը կարևորել են հասարակական տրանսպորտի միասնական տոմսային համակարգին անցնելուն առնչվող փուլերը, խնդիրների լուծումները:

Мэрия Еревана подписала меморандум с ташкентской компанией о сотрудничестве в сфере автоматизации оплаты проезда в общественном транспорте
Заместитель мэра Еревана Сурен Григорян подписал меморандум с исполнительным директором ташкентской компании «AVTOMATLASHTIRILGAN TRANSPORT TO'LOV TIZIMI OPERATORI» Шаякубовым Давроном Рустамом Угли, согласно которому стороны договорились сотрудничать в разработке и внедрении информационных технологий в сфере автоматизации оплаты проезда в общественном транспорте, а также в развитии электронных платежей в сфере повышения качества предоставляемых услуг.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе мэрии Еревана, стороны подчеркнули важность этапов и решений проблем, связанных с переходом на единую систему билетов на общественный транспорт.