ՀՀ վարչապետի աշխատակազմում կա թափուր հաստիք. հայտարարություն
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի իրավաբանական վարչության կառուցվածքային ստորաբաժանումներում առանձին գործառույթներ համակարգող խորհրդականի (հիմնական աշխատավարձի չափ՝ 395200 ՀՀ դրամ) թափուր հաստիքը զբաղեցնելու նպատակով «իրավագիտություն» մասնագիտությամբ առնվազն բակալավրի որակավորման աստիճան (բարձր առաջադիմությամբ), խորքային մասնագիտական գիտելիքներ ունեցող, նախաձեռնող, պատասխանատվության բարձր զգացումով մասնագետների առաջարկվում է իրենց ինքնակենսագրությունները մինչև 2024 թվականի սեպտեմբերի 30-ը ուղարկել [email protected] էլեկտրոնային հասցեին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ կառավարության տարածած հայտարարության մեջ նշվում է, որ ինքնակենսագրությունների ուսումնասիրման արդյունքում կկազմվի կարճ ցուցակ, որում ընդգրկված քաղաքացիների հետ կանցկացվի հարցազրույց:
Ինքնակենսագրությունները ներկայացնելիս պարտադիր է «թեմա» դաշտում նշել այն հաստիքը, որի համար դիմում եք:
Վարչապետի աշխատակազմի իրավաբանական վարչության կողմից իրականացվող գործառույթները սահմանված են ՀՀ վարչապետի 2018 թվականի մայիսի 25-ի N 564-Լ որոշմամբ:

В аппарате премьер-министра РА есть вакансия. Объявление
Для замещения вакантной должности советника, координирующего отдельные функции в структурных подразделениях юридического управления премьер-министра РА (базовая зарплата: 395 200 драмов РА), претендентам со специальностью «юриспруденция»,с квалификацией не ниже бакалавра (с высокой успеваемостью), имеющим глубокие профессиональные знания, отличающимся инициативностью и высоким чувством ответственности рекомендуется отправить резюме на адрес [email protected] до 30 сентября 2024 года.
Как передает Арменпресс, в сообщении правительства РА говорится, что в результате изучения резюме будет составлен шорт-лист, и с включенными в нем гражданами будет проведено собеседование.
При отправке резюме в поле «Тема» обязательно следует указать должность, на которую вы претендуете.
Функции юридического отдела аппарата премьер-министра определены постановлением премьер-министра РА от 25 мая 2018 года № 564-Л.