Լեհաստանում Մոդին հաստատել է պատրաստակամությունն՝ աջակցելու ռուս-ուկրաինական հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդին պատրաստ է աջակցել ռուս-ուկրաինական հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին մամուլի ասուլիսում հայտնել է Լեհաստանի վարչապետ Դոնալդ Տուսկը՝ Վարշավայում Հնդկաստանի վարչապետի հետ կայացած բանակցություններից հետո։
«Պարոն վարչապետը հաստատեց իր անձնական աջակցության հնարավորությունը (ռուս-ուկրաինական հակամարտությունը) խաղաղ, արդարացի և արագ ավարտին հասցնելու համար», - Տուսկի խոսքերն է մեջբերում ՏԱՍՍ-ը։
Հնդկաստանի վարչապետը պաշտոնական այցով Վարշավա է ժամանել օգոստոսի 21-ին։ Նրա ուղևորության ծրագիրը նախատեսում է հանդիպումներ Լեհաստանի վարչապետ Դոնալդ Տուսկի և նախագահ Անջեյ Դուդայի հետ։ Լեհաստան կատարած այցից հետո նա կմեկնի Կիև:

В Польше Моди подтвердил готовность поддержать мирное урегулирование российско-украинского конфликта
Премьер-министр Индии Нарендра Моди готов поддержать мирное урегулирование российско-украинского конфликта. Как сообщает Арменпресс, об этом заявил премьер-министр Польши Дональд Туск на пресс-конференции после переговоров с премьер-министром Индии в Варшаве.
"Господин премьер-министр подтвердил возможность своего личного содействия мирному, справедливому и быстрому окончанию (российско-украинского конфликта) ", - цитирует Туска ТАСС.
Премьер-министр Индии прибыл в Варшаву с официальным визитом 21 августа. В план его поездки входят встречи с премьер-министром Польши Дональдом Туском и президентом Анджеем Дудой. После визита в Польшу он отправится в Киев.