Իսրայելը հայտնել է Լիբանանի 7 շրջաններում «Հեզբոլլահ»-ի թիրախների հարվածելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսրայելի բանակը հարվածներ է հասցրել շիաների «Հեզբոլլահ» շարժման «10 ահաբեկչական օբյեկտների» Լիբանանի հարավի յոթ տարբեր շրջաններում։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Իսրայելի պաշտպանության բանակի (ԻՊԲ) մամուլի ծառայությունը։
ԻՊԲ-ն նշում է նաև, որ գիշերվա ընթացքում ցամաքային և օդային հարվածների արդյունքում ոչնչացվել են «Հեզբոլլահ»-ին պատկանող զենքի պահեստներ, ենթակառուցվածքի օբյեկտներ, ռազմական օբյեկտներ և արձակման կայանք։
Լիբանանի տարածքից իրականացված հարձակման հետևանքով հուլիսի 27-ին Իսրայելում զոհվել էր 12 մարդ, մեծ մասը՝ երեխաներ, որոնք գտնվում էին հարվածի ենթարկված ֆուտբոլի դաշտում։ Իսրայելը սպառնացել է խստորեն պատասխանել այս հարձակմանը, որն, ըստ «Հեզբոլլահ»-ի, իր հետ առնչություն չունի։

Израиль сообщил об ударах по целям «Хезболлы» в 7 регионах Ливана
Израильская армия нанесла удары по “10 террористическим объектам” шиитского движения “Хезболла” в семи различных регионах южного Ливана. Как передает Арменпресс, об этом сообщила пресс-служба Армии обороны Израиля (ЦАХАЛ).
ЦАХАЛ также отмечает, что в результате наземных и воздушных ударов в ночное время были уничтожены склады оружия, объекты инфраструктуры, военные объекты и стартовая площадка, принадлежащие "Хезболле".
В результате нападения, совершенного с территории Ливана 27 июля, в Израиле погибли 12 человек, большинство из которых - дети, находившиеся на пострадавшем футбольном поле. Израиль пригрозил жестко отреагировать на это нападение, которое, по мнению “Хезболлы”, не имеет к нему никакого отношения.