ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհներն անցանելի են։ «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից։
Նույն աղբյուրն ավելի վաղ հայտնել էր, որ, հուլիսի 14-ի ժամը 08։00-ի դրությամբ, Մ-4, Երևան-Սևան-Իջևան-ՀՀ սահման ավտոճանապարհի Դիլիջանից մինչև Իջևան հատվածը երթևեկելի է։ Որոշ տեղամասերում, սակայն, երթևեկությունը միակողմանի է։ Խաշթառակ և Լուսահովիտ գյուղեր տանող կամուրջը երկկողմանի փակ է: Գործում է Իջևան-Լուսահովիտ-Խաշթառակ այլընտրանքային ավտոճանապարհը (գրունտային): Նշվել էր, որ Մ-6 ավտոճանապարհից Դսեղ գյուղ տանող ճանապարհահատվածը (կամրջի վերանորոգման պատճառով) փակ է, գործում է Եղեգնուտ-Դեբեդ-Դսեղ այլընտրանքային ավտոճանապարհը։

На территории РА автодороги проходимы
Автодороги на территории РА проходимы. Об этом Арменпресс сообщили в Спасательной  службе Министерства внутренних дел Республики Армения.
Тот же источник ранее сообщал, что по состоянию на 08:00 часов 14 июля, участок автодороги М-4  Ереван-Севан-Иджеван-граница РА от Дилижана до Иджевана проходим. Однако в некоторых районах движение одностороннее. Мост, ведущий в села Хаштарак и Лусаовит, перекрыт с обеих сторон. Альтернативная автодорога Иджеван-Лусаовит-Каштарак (грунтовая) находится в режиме эксплуатации. Участок дороги, ведущий в село Дсех от трассы М-6, закрыт (в связи с ремонтом моста), действует альтернативная автодорога Ехегнут-Дебед-Дсех.