Էդուարդ Սպերցյանը նոր մրցաշրջանում կլինի «Կրասնոդար»-ի ավագը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը նոր մրցաշրջանում կլինի «Կրասնոդար»-ի հիմնական ավագը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնել է «Կրասնոդար»-ի գլխավոր մարզիչ Մուրադ Մուսաևը: Նախորդ մրցաշրջանում «Կրասնոդար»-ի ավագը դարպասապահ Սաֆոնովն էր:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը Ռուսաստանի Պրեմիեր լիգայի 2023/24 մրցաշրջանի լավագույն կիսապաշտպաններից է: Ռուսաստանի ֆուտբոլի առաջնության ավարտված մրցաշրջանում Սպերցյանը մասնակցել է 29 հանդիպման, դարձել է 11 գոլի և 7 գոլային փոխանցման հեղինակ:

Эдуард Сперцян в новом сезоне будет капитаном “Краснодара”
Полузащитник сборной Армении по футболу Эдуард Сперцян в новом сезоне станет основным капитаном “Краснодара”.
Как передает Арменпресс, об этом сообщил главный тренер “Краснодара” Мурад Мусаев. В прошлом сезоне капитаном “Краснодара” был вратарь Матвей Сафонов.
Полузащитник сборной Армении по футболу Эдуард Сперцян признан одним из лучших полузащитников сезона-2023/24 российской Премьер-лиги. В завершившемся сезоне чемпионата России по футболу Сперцян участвовал в 29 матчах, забил 11 голов и сделал 7 результативных передач.