ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը մանկատան սաների՝ Արթուրի և Գարիկի հետ ծով է մեկնում՝ իրականացնելով նրանց երազանքը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել Աննա Հակոբյանը։
«Երազանքներն իրականանալու հատկություն ունեն. երբ մայիսի 2-ին Գյումրու «Երեխաների տուն» մանկատան սաների հետ Երևանում զբոսնում էինք, Արթուրը, ով կուրություն ունի, կարծեց, թե Հանրապետության հրապարակի շատրվանը ծով է. նա երազում էր ծովում լինել։ Երբ այդ դրվագը տանը պատմեցի վարչապետին, ասաց. «Աննա, այդ երեխային տար ծով»։
Եվ այսօր Արթուրի և նրա ընկեր Գարիկի հետ ծով ենք մեկնում։ Ու քանի որ թռիչքը հետաձգվեց, Արթուրն ու Գարիկը հնարավորություն ունեցան նաև հանդիպել վարչապետին և զրուցել նրա հետ»,- գրել է Աննա Հակոբյանը։

Супруга премьер-министра Армении Анна Акопян отправилась на море вместе с воспитанниками детского дома Артуром и Гариком. Как сообщает Арменпресс, об этом Анна Акопян написала на своей странице в Facebook.
“Мечты имеют свойство сбываться. Когда 2 мая мы гуляли по Еревану с воспитанниками детского дома «Дом ребенка» города Гюмри, Артур, который не видит, подумал, что фонтан на площади Республики — это море. Он мечтал оказаться на море. Когда дома я рассказала об этом эпизоде ​​премьер-министру, он сказал: «Анна, отвези этого ребенка на море».
И сегодня мы отправляемся на море с Артуром и его другом Гариком. А поскольку рейс задержался, у Артура и Гарика также была возможность встретиться с премьер-министром и поговорить с ним”, - написала Анна Акопян.