ՀՀ վարչապետն ընդունել է Հայաստանում Բրազիլիայի դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Բրազիլիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆաբիո Վազ Պիտալուգային:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է Հայաստան-Բրազիլիա համագործակցության զարգացումը տարբեր ուղղություններով և նշել, որ չնայած երկու երկրների միջև աշխարհագրական հեռավորությանը՝ դրա համար առկա է մեծ ներուժ: Նիկոլ Փաշինյանն անհրաժեշտ է համարել կոնկրետ նախագծերի մշակումն ու դրանց իրականացման գործում համատեղ հետևողական աշխատանքը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստան-Բրազիլիա համագործակցության օրակարգին, ինչպես նաև տարածաշրջանային նշանակության այլ հարցերի:

PM Pashinyan holds meeting with Brazil's Ambassador to Armenia
YEREVAN, JUNE 24, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, received the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Brazil to Armenia, Fabio Vaz Pitaluga.
Pashinyan emphasized the need to enhance Armenia-Brazil cooperation across various sectors, noting significant potential despite the geographical distance between the two countries.  The Prime Minister underscored the importance of developing specific projects and ensuring their consistent implementation.
The  interlocutors discussed the Armenia-Brazil cooperation agenda along with other regional issues of significance.