ՀՀ վարչապետն ընդունել է Հայաստանում Բրազիլիայի դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Բրազիլիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆաբիո Վազ Պիտալուգային:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է Հայաստան-Բրազիլիա համագործակցության զարգացումը տարբեր ուղղություններով և նշել, որ չնայած երկու երկրների միջև աշխարհագրական հեռավորությանը՝ դրա համար առկա է մեծ ներուժ: Նիկոլ Փաշինյանն անհրաժեշտ է համարել կոնկրետ նախագծերի մշակումն ու դրանց իրականացման գործում համատեղ հետևողական աշխատանքը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստան-Բրազիլիա համագործակցության օրակարգին, ինչպես նաև տարածաշրջանային նշանակության այլ հարցերի:

Премьер-министр Никол Пашинян принял посла Бразилии в Армении
Премьер-министр Никол Пашинян принял чрезвычайного и полномочного посла Федеративной Республики Бразилия в Республике Армения Фабио Ваза Питалугу.
Как передает Арменпресс, премьер-министр подчеркнул важность развития сотрудничества Армения-Бразилия по различным направлениям и отметил, что для этого существует большой потенциал, несмотря на географическую отдаленность двух стран. Никол Пашинян подчеркнул необходимость разработки конкретных проектов и последовательной совместной работы по их реализации.
Собеседники коснулись повестки сотрудничества Армения-Бразилия, а также других вопросов регионального значения.