Ջասթին Թիմբերլեյքին մեղադրանք է ներկայացվել ոչ սթափ վիճակում մեքենա վարելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ամերիկացի երգիչ և դերասան Ջասթին Թիմբերլեյքը մեղադրվում է ոչ սթափ վիճակում մեքենա վարելու համար։ Գիշերը Նյու Յորքի ոստիկանությունում անցկացնելուց հետո նա ազատ է արձակվել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է CNN-ը։
Ըստ ոստիկանության՝ երգչին տեսել են հունիսի 18-ին ժամը 00:37-ին «իր մեքենան ոչ սթափ վիճակում վարելիս» Նյու Յորքի Սեգ Հարբոր ավանում: Թիմբերլեյքը վարելիս է եղել 2025 թվականի BMW մակնիշի ավտոմեքենա։
Ըստ ոստիկանության՝ նա կանգ չի առել կանգառի նշանի մոտ, ինչպես նաև չի կարողացել պահել երթևեկության իր գոտին: Երգիչն իրեն կանգնեցրած ոստիկաններին հայտնել է, որ «մեկ մարտինի է խմել»: Սակայն ըստ դատարանի արձանագրությունների՝ Թիմբերլեյքի աչքերը «արյունոտ» էին, և նրա բերանից «ալկոհոլային խմիչքի ուժեղ հոտ» էր գալիս: Նա դանդաղ է խոսել, չի կարողացել կենտրոնացնել ուշադրությունը և ձախողել է սթափության թեստերը։
Ոստիկանությունը նրան ձերբակալել է և գիշերը պահել բաժանմունքում։ Նրան առավոտյան ազատ են արձակել առանց գրավի։ Թիմբերլեյքը պետք է դատարան ներկայանա հուլիսի 26-ին։ Ըստ նրա փաստաբանի, դա տեղի կունենա վիրտուալ ձևաչափով։

Justin Timberlake charged with DWI, released from police custody
YEREVAN, JUNE 19, ARMENPRESS. Justin Timberlake was arraigned on one count of driving while intoxicated and released from police custody in New York, according to his attorney, CNN reports.
According to police, the singer was observed around 12:37 a.m. Tuesday morning “operating his vehicle in an intoxicated condition,” in Sag Harbor, New York. Timberlake was driving a 2025 BMW when he allegedly failed to stop at a stop sign and failed to maintain in his lane of travel, a statement from Sag Harbor Police reads.
An officer initiated a traffic stop, Timberlake told police he “had one martini and I followed my friends home,” according to court records.
Timberlake’s eyes were “bloodshot and glassy” and there was a “strong odor of an alcoholic beverage” emanating from his breath, CNN reports citing court records.
A Sag Harbor Village Police Department officer described him as “unable to divide attention,” adding “he had slowed speech, he was unsteady afoot and he performed poorly on all standardized field sobriety tests.”
Timberlake was released without bail. His next court appearance is scheduled for July 26, the Suffolk County district attorney’s office told CNN. The appearance is expected to be virtual.